UA / RU
Підтримати ZN.ua

Молдова виключає Митний союз як мету зовнішньої політики

В Кишеневі не хочуть інтеграції в пострадянські організації.

Міністр закордонних справ Молдови Ніколае Попеску заявив про те, що Європейський союз є єдиною структурою, куди планує інтегруватися країна, додавши, що участь в Євразійському економічному союзі не є зовнішньополітичною метою Кишинева.

"Молдова не буде брати участь в інтеграції в деякі пострадянські структури, в політичній інтеграції. Ні в якому разі Євразійський союз не є зовнішньополітичною метою Республіки Молдова. Хороші відносини з Російською Федерацією, з Україною, з Білоруссю є важливими завданнями для зовнішньої політики, але мова не йде про інтеграцію в пострадянські організації, у тому числі з Євразійським економічним союзом. Єдиною метою інтеграції Республіки Молдова залишається Європейський союз", - заявив Попеску в інтерв'ю радіостанції Europa Libera в понеділок.

Нагадаємо, 8 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни, нібито через те, що депутати не сформували уряд протягом 90 днів після виборів. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок ACUM.

На екстреному засіданні парламенту ввечері 8 червня було затверджено склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду склали присягу. Уряд Молдови очолила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікером парламенту стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.

Також депутати більшістю в 61 голос проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу "Демократичної партії".

Після цього в Кишеневі спалахнули акції протесту, невідомі заблокували будівлі уряду, МВС, Генеральної прокуратури, міністерства фінансів, міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища, а також низку інших установ. А лідер "Демократичної партії" Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку ACUM. А Конституційний суд Молдови знову відсторонив від посади президента Ігоря Додона за нероспуск парламенту.

14 червня уряд від Демократичної партії прем'єр-міністра Павла Філіпа подав у відставку і визнав новий уряд Майї Санду.

Детальніше про ситуацію в Молдові читайте у статті Артема Філіпенка "Єдність і боротьба протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".