UA / RU
Підтримати ZN.ua

Молдова слідом за Україною заявила про загрозу безвізовому режиму через нові правила в'їзду до Ізраїля

Нова вимога до відвідувачів отримувати так званий електронний дозвіл на в'їзд спонукає Кишинів і Київ до "зустрічних рішень".

Минулого тижня посли Молдови та України попередили, що нові правила в'їзду, які вимагають від іноземних відвідувачів отримувати попередній дозвіл перед поїздкою до Ізраїля, можуть поставити під загрозу безвізові угоди їхніх країн з Ізраїлем, а також негативно вплинути на тисячі православних паломників, які щороку подорожують до Східної Європи.

Згідно з даними Управління з питань населення та імміграції (PIBA) Міністерства внутрішніх справ Ізраїля, починаючи з серпня відвідувачі з країн з безвізовим режимом повинні будуть отримати так званий ETA-IL (електронний дозвіл на в'їзд), перш ніж їм дозволять в'їхати в країну, повідомляє The Times of Israel.

Отримання ETA "дозволяє вам лише дістатися до пункту перетину кордону з Ізраїлем, але не дає вам дозволу на в'їзд або проживання в Ізраїлі", — йдеться на сайті PIBA.

У своїй заяві посол Молдови Александр Ройтман, сказав, що його країна буде змушена "відповісти відповідними рішеннями".

Читайте також: Можливість для України: Ізраїль планує списати старі системи ППО Patriot

Попри те, що протягом останнього десятиліття Молдова користується безвізовим режимом, багатьом молдовським громадянам було відмовлено у в'їзді в минулому. Як тільки нові правила набудуть чинності, Кишинів буде "зобов'язаний запровадити аналогічну систему попереднього схвалення для ізраїльських громадян".

"Відповідні заходи також торкнуться тисяч релігійних паломників, які щорічно їдуть в Україну через територію Молдови", — додав Ройтман, маючи на увазі десятки тисяч ортодоксальних євреїв, які щороку їдуть в центральне українське місто Умань, щоб провести свято Рош-га-Шана на могилі покійного лідера хасидів Ребе Нахмана з Бреслова.

У відповідь на такі обмеження Україна також запровадить аналогічні вимоги щодо попереднього погодження для громадян Ізраїля, включаючи паломників. Нові ізраїльські правила "створять додаткові проблеми для наших людей, і, як ви знаєте, у нас вже були проблеми з Міністерством внутрішніх справ [Ізраїля] раніше", заявив Корнійчук в інтерв'ю Times of Israel.

Читайте також: Прем’єр Ізраїлю лякає хасидів відсутністю укриттів в Україні та мільйоном доларів на дорогу

Український уряд вже давно скаржиться на ставлення до своїх громадян, в тому числі біженців, які тікають до Ізраїля, рятуючись від війни. Минулого року Корнійчук погрожував закрити кордон для паломників у відповідь на депортацію Ізраїлем українських туристів.

Корнійчук додав, що українці мали проблеми з деякими ізраїльськими мандрівниками, включаючи "певну кількість", які намагалися перетнути кордон країни у 2020 році, порушуючи обмеження через пандемію, щоб провести святкування Рош-га-Шана в Умані.

"Рішення ще не прийнято, але ми обговорюємо це внутрішньо і, швидше за все, будемо користуватися принципом взаємності", — сказав він.

Читайте також: Ізраїль скоро завершить активну фазу війни у Секторі Гази та змістить увагу на кордон з Ліваном — Нетаньягу

Корнійчук сказав, що, хоча він не вірить, що Ізраїль мав намір бути "недружнім" у цьому кроці, "на жаль, ми маємо проблеми з Ізраїлем з початку війни, і це створить додатковий тягар".

Раніше ми повідомляли, що український посол в Ізраїлі Євген Корнійчук пояснив, чому Ізраїль та Україна повинні розвивати партнерство. Він переконаний, що дві країни опинилися перед загрозою з боку “осі зла” Росії та Ірану. Подібно до того, як Ізраїль зіштовхнувся з екзистенційними загрозами, так і Україна зіштовхнулася з викликами своїй територіальній цілісності та суверенітету.