Запуск Північною Кореєю ракети дальнього радіусу дії являє собою загрозу міжнародному миру, а також безпеці в регіоні і за його межами. Такі дії можуть посилити напруженість на Корейському півострові, йдеться в заяві Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федерики Могеріні.
Також наголошується, що запуск КНДР ракети є порушенням міжнародних зобов'язань, зазначених в декількох резолюціях Ради безпеки ООН.
"КНДР має дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань і зупинити програми розробки балістичних ракет, ядерного потенціалу і зброї масового знищення повністю і безповоротно", - наголошується в заяві.
"КНДР має утриматися від будь-яких дій, які могли б ще більше підвищити регіональну напруженість, і я знову закликаю КНДР розпочати конструктивний діалог з міжнародним співтовариством, зокрема, в рамках шестисторонніх переговорів", -зазначила Могерини.
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе назвав запуск ракети КНДР "абсолютно неприйнятним".
У Південній Кореї скликали термінову нараду після отримання інформації про запуск ракети. Разом з тим, держсекретар США Джон Керрі засудив запуск ракети і назвав його "грубим порушенням" резолюцій Радбезу ООН. Він закликав до прийняття заходів, які б показали рішучість світового співтовариства вирішити проблему північнокорейської ядерної та ракетної програм.
Також дипломати США, Японії і Південної Кореї виступили за скликання екстреного засідання РБ ООН, яке, як очікується збереться вже 7 лютого.
Тим часом, США мають намір розширити санкції проти КНДР. Цей крок підтримали 418 конгресменів, проти виступили лише двоє. Нові санкції спрямовані на обмеження доступу КНДР до твердої валюти, яка необхідна йому для фінансування армії і подальших ядерних випробувань