UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Росії може мати ще один бік: країну захоплює сифіліс

Двозначне зростання захворюваності щомісяця, у Москві захворюваність у 4,6 разу вище середньоросійської.

Захворюваність на сифіліс різко збільшилася в Росії в 2022 році. Про це свідчать дані Росстату, пише The Moscow Times.

За підсумками жовтня (останній доступний період статистики) кількість виявлених випадків сифілісу на 38% перевищила показник за той же місяць минулого року, а порівняно з жовтнем-2020 злетіла на 129%.

Двозначне зростання захворюваності на сифіліс російська статистика фіксувала практично щомісяця 2022 року: у липні - на 12% щодо липня-2021, у червні - на 32%, у травні - на 84%, у лютому - на 65%, у січні - на 74 %.

Порівняно з 2020 роком кількість нових випадків злетіла кратно: у серпні – на 139%, у липні – на 147%, у червні – на 178%, у травні – на 247%.

Рівень захворюваності на сифіліс, згідно зі статистикою, наздоганяє туберкульоз: щомісяця фіксується понад 2 тисячі випадків (проти 3,3-3,6 тисячі хворих на туберкульоз), хоча ще два роки тому цей розрив був майже 4-кратним.

Один із регіонів чемпіонів - Москва, де захворюваність у 4,6 рази вища за середньоросійську.

"Високі показники захворюваності на сифіліс спостерігалися в Ненецькому автономному окрузі, республіці Тива, Санкт-Петербурзі, Амурській, Калузької, Тверській і Томській областях (в 1,3-3,3 рази вище, ніж у середньому по Росії)", - йдеться в доповіді Росстату.

Нагадаємо, сифіліс - одне з найпоширеніших захворювань у російських колоніях.

14 вересня 2022 року у мережі з'явилося відео, на якому наближений до Володимира Путіна олігарх Євген Пригожин, який також організував так зване ПВК "Вагнер", особисто закликає російських в'язнів воювати в Україні.

На сьогодні вербування ув'язнених на війну з Україною в Росії поставили на потік.

Наприкінці грудня представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі оцінив чисельність "Вагнера" в Україні в 50 тисяч осіб, з яких 40 тисяч - завербовані в'язні.