19 листопада у багатьох країнах світу відзначають Міжнародний чоловічий день (Міжнародний день чоловіків). Метою заснування свята є привернення уваги до проблеми гендерної дискримінації та нерівності статей. Міжнародний чоловічий день акцентує увагу на здоров'ї хлопчиків та чоловіків та підкреслює позитивний вплив чоловіків на сім'ю та виховання дітей.
Історія свята
Перші згадки про Міжнародний день чоловіків належать до 1960-х років. Тоді свято пропонували відзначати 23 лютого – за аналогією до Міжнародного жіночого дня.
На початку 1990-х років організаціями США були проведені невеликі заходи у лютому з ініціативи професора Томаса Оастера, який керував Центром чоловічих досліджень при Університеті міста Міссурі-Канзас.
Завдяки зусиллям Оастера, у 1994 році свято пройшло успішно, але вже у 1995 його спроби виявилися марними і він відмовився від ідеї. Пізніше від святкування 23 лютого відмовилася Австралія, єдиною країною, де ще відзначали свято, залишилася Мальта. Там його святкували до 2009 року, коли було вирішено святкувати день чоловіків 19 листопада.
Вперше День чоловіків 19 листопада відзначили у Трінідад та Тобаго. Тут святкування відбулося з ініціативи Джерома Тулскінга з Університету Вест-Індії. «Я зрозумів, що жоден із днів не є чоловічим… Дехто скаже, що є День батька, але як щодо хлопчиків, підлітків та чоловіків, які не є батьками?», - заявив Тулскінг.
Він також додав, що його батько був чудовим прикладом для наслідування, тому вибрав для святкування день його народження – 19 листопада.
Пізніше святкування Чоловічого дня підтримали ООН та ЮНЕСКО. На сьогодні свято відзначають у 60 країнах світу, серед яких і Україна.