UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія НАТО в Косово втрутиться, якщо стабільність в регіоні буде під загрозою – заява НАТО

Загальну безпекову ситуацію в північних муніципалітетах Косова назвали напруженою

Міжнародні сили під керівництвом НАТО в Косово під назвою KFOR втрутяться, якщо стабільність на кордонах Косово і Сербії буде під загрозою. Про це сказано в офіційному пресрелізі KFOR у Twitter.

Там сказано зокрема, що загальна ситуація з безпекою в північних муніципалітетах Косова напружена. 

«Місія KFOR під керівництвом НАТО уважно стежить і готова втрутитися, якщо стабільність буде під загрозою, відповідно до свого мандату, який випливає з Резолюції РБ ООН 1244 від 1999 року. Наша місія KFOR під керівництвом НАТО повністю зосереджена на щоденному виконанні своїх завдань ООН мандат на забезпечення безпечного середовища та свободи пересування для всіх жителів Косова», – сказано в пресрелізі. 

Також повідомляється, що командувач KFOR підтримує контакт з усіма причетними до безпекової ситуації сторонами, включаючи представників органів Косово та начальника Генштабу Сербії.

Читайте також: В Сербії заговорили про «денацифікацію Балкан»

НАТО закликає Белград і Пріштіну до нормалізації ситуації шляхом діалогу та переговорів. «Це критично важливо для регіонального миру та безпеки. Не буде реальних перспектив для кращого майбутнього на Балканах без повної поваги до прав людини та демократичних цінностей, верховенства права, внутрішніх реформ і добросусідських відносин. Конструктивний діалог є ключовим для регіональної стабільності», – підкреслюють у НАТО.

Читайте також: Українців просять утриматися від подорожей на південь Сербії

Нагадаємо, ввечері у Косівсько-Митровицькому окрузі на кордоні з Сербією чути звуки стрілянини та сирени, косовський спецназ стягнув свої сили. 

Президент Сербії Олександр Вучич попередив про плани вторгнення влади Косова до північних районів Сербії, використовуючи заборону на в'їзд громадянам із документами, виданими в Сербії. Пізніше на тлі зростання напруженості з Косово Вучич звернувся до нації. У своїй промові Вучич закликав албанців до миру, але попередив, що у разі загострення конфлікту «капітуляції Сербії не буде».