UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінськ вперше прокоментував конфлікт у Керченській протоці

Голова зовнішньополітичного відомства Білорусі заявив, що уважно стежить за діями обох сторін конфлікту.

Міністр закордонних справ Республіки Білорусь Володимир Макей у четвер, 29 листопада, дав перший коментар щодо позиції Мінська у російсько-українському конфлікті біля Керченської протоки, коли російські кораблі атакували українців; зокрема, Макей зазначив, що ситуація поступово сповзає до "прірви великого конфлікту", повідомляє БЕЛТА.

"Ми, звичайно, хотіли б, щоб не було зроблено ніяких кроків, які б призвели до подальшого зростання напруженості у нашому регіоні. Тому що це здатне вплинути не тільки на регіональну, але й на міжнародну безпеку у цілому. Ми переконані, що сторони конфлікту розуміють свою відповідальність за ситуацію в регіоні, за регіональну безпеку", - заявив міністр.

Макей зазначив, що спостережувані ним зараз "емоційні заяви, які лунають з боку зовнішніх гравців", в кінцевому підсумку приведуть лише до подальшого зростання напруженості.

"Ми завжди говорили про те, і це неодноразово підкреслював голова білоруської держави, що Білорусь готова внести свій вклад, якщо це буде прийнятно відповідним політичним гравцям, у врегулювання ситуації і розрядку тієї напруженості, яка сьогодні, на жаль, присутня у нашому регіоні", - сказав Володимир Макей.

Міністр також зазначив, що зараз Мінськ з великою увагою відстежує слова і дії обох сторін конфлікту, проте з ним, як із переговорним майданчиком, на контакт жодна зі сторін поки не виходила.

"Звичайно, нам важливо було б отримати і від однієї, і від іншої сторони об'єктивну інформацію для того, щоб мати свій реальний аналіз ситуації, пов'язаної з цим інцидентом", - додав міністр.

25 листопада, російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали четверо моряків, росіяни незаконно затримали 24 українських військовослужбовця.

Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".

Росія відмовилася визнати затриманих українців військовополоненими та заарештувала їх за нібито "незаконне перетинання держкордону".

Рада ЄС прийняла декларацію щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці, у якій РФ закликали негайно забезпечити безперешкодний прохід суден в Азовське море, а також звільнити захоплені кораблі та їх екіпажі.