UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінськ готовий виступити посередником у переговорах між Росією та Туреччиною

Глава МЗС Республіки Білорусь Володимир Макей наголосив, що Мінськ не збирається нав'язувати Москві і Анкарі послуги посередника.

Мінськ готовий докласти максимум зусиль для врегулювання конфлікту між Туреччиною та Російською Федерацією, заявив в ефірі телеканалу "Білорусь 1" міністр закордонних справ Республіки Білорусь Володимир Макей, передає Російська служба Бі-бі-сі.

"Ми виходимо з того, що тиск один на одного і санкції − це не метод вирішення проблем у міждержавних відносинах. Що стосується останніх розбіжностей між Росією та Туреччиною, я впевнений, що рано чи пізно вдасться вирішити цей конфлікт", − заявив глава зовнішньополітичного відомства.

За словами дипломата, білоруське керівництво зацікавлене у врегулюванні російсько-турецького конфлікту й готове докласти до цього максимум зусиль із застосуванням досвіду організації переговорів між країнами.

"Так само, як ми це робимо по Україні", − зазначив міністр.

У той же час, Макей підкреслив, що Білорусь не збирається нав'язувати посередницькі послуги ні Анкарі, ні Москві.

Відносини між РФ і Туреччиною загострилися після інциденту з російським бомбардувальником Су-24, збитим турецькими ВВС 24 листопада у районі сирійсько-турецького кордону. Анкара стверджує, що літак РФ порушив повітряний простір Туреччини. У Міноборони РФ це заперечують. У відповідь на дії Анкари президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення антитурецьких санкцій. Вони включають запровадження обмеження на ввезення турецьких продуктів, припинення безвізового режиму між країнами, введення заборони на чартерні повітряні перевезення між РФ і Туреччиною.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган попередив про заходи щодо Росії. Зокрема зазначалося, що Туреччина може закрити протоки Босфор і Дарданелли, через які відбувається доставка російської зброї та військовослужбовців в Сирію. У зв'язку з цим збільшилася кількість інцидентів між турецькими та російськими судами в грудні.

Анкара подала сигнал, що її "терпіння небезмежне", і у разі завзяття з боку російського партнераможуть послідувати турецькі контрсанкції.

У той же час у Москві ставлять ряд умов для відновлення відносин між державами. Одними з головних вимог називаються принесення Туреччиною офіційних вибачень і виплати компенсації за збитий бомбардувальник. Втім, у Туреччині відразу заявили, що не мають намірів цього робити.