UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони РФ закликає культивувати "особливе" ставлення до "ввічливих людей"

У міністерстві оборони Росії активно популяризується термін "ввічливі люди".

Заступник Міністра оборони Руслан Цаліков закликав "оберігати" термін "ввічливі люди", яким після анексії Криму в Росії прийнято називати російських солдатів, які брали участь в окупації півострова.

Про це Цаліков заявив під час виступу на круглому столі форуму "Армія-2015".

"Військова людина із "зеленого чоловічка" перетворився в опору сильну, потужну і ввічливу. До цьому необхідно трепетно ставитися і всіляко оберігати термін "ввічливі люди", - сказав Цаліков.

На думку заступника міністра, подібного ставлення заслуговує і історія Росії та її "великі досягнення".

Як зазначає "Новая газета", термін "ввічливі люди" активно просувається Міністерством оборони в якості позитивного бренду російської армії.

Так, в червні, представник Міноборони Антон Губанков заявив про важливість культурних заходів для "ввічливих людей".

У травні міністр оборони Сергій Шойгу підтримав ідею встановлення пам'ятника "ввічливим людям" в Москві. До речі, пам'ятник "ввічливим людям" вже був встановлений в РФ, на кордоні з Китаєм.

Цей вираз почав набирати популярність, коли сам Шойгу, до офіційного визнання Росії в участі російських військ у анексії Криму, заявив: "Важко шукати чорну кішку в темній кімнаті, особливо якщо її там немає".

Але потім навіщось додав, що вона там, ймовірно, все-таки є. "Це тим більше безглуздо, якщо ця кішка розумна, смілива і ввічлива", - сказав Шойгу.

Читайте також: Рада ЄС продовжила на рік санкції у зв'язку з анексією Криму

Одразу ж після втечі колишнього президента України Віктора Януковича в Криму почали з'являтися невідомі озброєні люди, яких прозвали "зеленими чоловічками". Вони брали участь у захопленні адміністративних будівель в автономній республіці, захоплювали українські військові частини і роззброювали українських військових.

Російський президент Володимир Путін і все військове керівництво Росії послідовно заперечувало участь російських солдатів в окупації Криму, до тих пір, поки документ про анексію не був підписаний самим Путіним і розголосу не отримав факт нагородження солдатів медалями за "повернення" Криму.

Через рік у фільмі "Крим. Шлях на Батьківщину" Путін визнав, що відібрав Крим з допомогою російських військ.