UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони Британії хоче оновити концепцію стримування часів Холодної війни

Ці принципи не відповідають сучасним вимогам і загрозам.

Західним країнам, у зв'язку з останніми подіями, час оновити концепцію стримування, яка не змінювалася з часів Холодної війни, та привести її у відповідність до сучасних реалій, заявили постійний секретар Міноборони Британії Стівен Лавгроув і замначальника Штабу оборони Збройних сил Британії Гордон Мессенджер після переговорв у Пентагоні, повідомляє "Укрінформ".

"Принцип зводиться до того, щоб гарантувати, що ризики противника від його потенційних дій переважують (пов'язані з таким кроком) потенційні вигоди", - зазначив Мессенджер.

Він також вважає, що Заходу треба бути готовим здійснювати "як ескалацію, так і деескалацію", а також бути готовим до застосування сучасних технологій.

"Є юридичні і політичні питання, пов'язані з тим станом, який не дотягує до війни. Ми звикли до розмежування на війну і мир. Можливо, нам треба розглянути цю передумову, щоб гарантувати, що ми не вступаємо в боксерський матч, коли у нас одна рука прив'язана за спиною", - зазначив замначальника штабу ЗС.

Постійний секретар Міноборони Лавгроув уточнив, що НАТО має обговорити всі деталі, пов'язані з використанням концепції стримування в сучасному світі. Насамкінець, він пообіцяв, що за отруєнням екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британського місті Солсбері будуть "дуже глибокі наслідки".

Відносини між західними країнами і Росією загострилися після інциденту з отруєнням екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки в британському Солсбері. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства, але так і не отримала відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує.

У відповідь на отруєння у Солсбері, британським урядом вжито низку контрзаходів, зокрема, вислані з країни 23 російських дипломата.

Прикладу Британії послідували ще 26 країн, зокрема, США, Україна, Канада та Австралія. Загалом будуть вислані більше 140 дипломатів.

Влада РФ заявила, що буде керуватися принципом взаємності у питанні відповіді на вислання російських дипломатів з країн Євросоюзу, США, Канади та України. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що остаточне рішення про дії у відповідь прийме Володимир Путін.