UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін’юст Польщі подав заявку на відмову від Стамбульської конвенції

Консерватор вважає, що Конвенція про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству має «ідеологічне підґрунтя».

Міністр юстиції Польщі Збіґнєв Зьобро подав офіційну заяву до міністерки родини, праці та соціальної політики країни Марлєни Мальонґ про ініціювання денонсації Стамбульської конвенції про запобігання та боротьбу із насильством проти жінок і домашнім насильством.

Консервативний міністр аргументував це тим, що положення документу про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами вже впроваджені у Польщі. Він вважає, що друга частина Конвенції має «ідеологічне підґрунтя», з яким його відомство не погоджується.

«Сьогодні я подав офіційну заяву міністру родини, праці та соціальної політики - міністерство якої компетентне ініціювати формальний процес, пов’язаний із припиненням цієї конвенції, - вжити заходів з цього приводу», - сказав він під час пресконференції, пише «Польське радіо».

У Європейській комісії вже встигли заявити, що приєднання Європейського Союзу до Стамбульської конвенції залишається пріоритетом. Європейська комісарка з питань рівності Гелена Даллі твітнула, що декларації про вихід будь-якої із держав ЄС з Стамбульської конвенції є «тривожними».

Стамбульська конвенція від 2011 року покликана захистити жінок від усіх форм насильства та дискримінації, і вона ґрунтується на ідеї, що існує зв’язок між насильством та нерівним трактуванням, а боротьба зі стереотипами та дискримінацією робить протидію насильству більш ефективною. Польща підписала конвенцію у грудні 2012 року та ратифікувала її у 2015 році.

Не всі країни Європейського союзу ратифікували Стамбульську конвенцію. Цього не зробили: Болгарія, Чехія, Угорщина, Латвія, Литва та Словаччина, а також Велика Британія, Україна, Молдова та Вірменія.