В Китаї декільком мільйонам громадян було відмовлено в можливості подорожувати через низький соціальний рейтинг, повідомлять InternetUa.
Електронну систему соціального рейтингу в КНР почали впроваджувати в 2010 році, а до 2014 впроваджувати масово. Законослухняні і благонадійні громадяни, які мають високі показники рейтингу, отримують ряд привілеїв, наприклад, шанс влаштуватися на хорошу роботу, пріоритет при обслуговуванні в держустановах і можливість отримати кредит. У той же час порушення правил дорожнього руху, критика влади в соціальних мережах і написані сусідами доноси негативно позначаються на показниках рейтингу і позбавляють громадянина таких базових прав, як можливість подорожувати.
"Покращена система соціального кредитування необхідна для того, щоб довести дискредитованих людей до повного банкрутства... Розплату за неблагонадійність потрібно підвищити, інакше люди продовжать вести себе в тому ж дусі", - заявив колишній член Державної ради КНР Хоу Юнчун.
Відповідно до планів китайського уряду, до 2020 року система оцінки благонадійності повинна охопити 1,4 млрд жителів КНР.
Реальне втілення "Великого брата": як Китай стежить за своїми громадянами. У Китаї повним ходом йде будівництво поліцейської держави.
Нагадаємо, Китай впроваджує систему соціально рейтингу, за допомогою якого держава буде оцінювати надійність і адекватність своїх громадян. Оцінка людини буде становити від 350 до 950 балів. Система сформує рейтинг, враховуючи багато аспектів поведінки громадянина в суспільстві. Так алгоритм відстежить, чи регулярно людина оплачує рахунки, що купує в магазинах, що робить і чим цікавиться. Крім того, алгоритм буде враховувати поведінка користувачів в інтернеті.