UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мігрантів у Білорусь і «вагнерівців» у Сирію возить одна авіакомпанія – InformNapalm

Інформація волонтерів – ще один штрих до портрета кінцевого бенефіціара міграційної кризи у Білорусі.

Мігрантів з Іраку та Сирії в Білорусь звозила приватна сирійська авіакомпанія Cham Wings Airlines, яка також допомагала російським найманцям ПВК «Вагнер» діставатись Сирії, повідомляє волонтерська спільнота InformNapalm.

«Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm звернули увагу, що за останні сім діб приватна сирійська авіакомпанія Cham Wings Airlines здійснила чотири прямі рейси з сирійського міжнародного аеропорту Дамаска в аеропорт білоруського Мінська», - йдеться у матеріалі.

За даними сервісу Flightradar24, упродовж 5-10 листопада літаки Cham Wings Airlines з номерами YK-BAG та YK-BAB здійснили по два перельоти у Мінськ. Найбільша активність перельотів спостерігалась 7 листопада.

А вже 8 листопада мігранти, яких під конвоєм білоруських силовиків стягнули до кордону з Польщею, намагалися прорватись на територію сусідньої країни. Ці події стали початком загострення міграційної кризи на білорусько-польському кордоні.

«Вочевидь така висока активність перельотів може бути пов’язана із масовим перевезенням нелегальних мігрантів з Близького Сходу у Білорусь, яких Кремль руками білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка використовує для гібридної операції проти країн НАТО, зокрема Польщі та Литви», - припускають волонтери.

Читайте також: Невелика група мігрантів з Білорусі прорвалася через польський кордон — відео

У квітні 2018 року агентство Reuters опублікувало розслідування, в якому розкрило схему переправлення авіакомпанією Cham Wings російських найманців у Сирію.

За допомогу російському агресорові перевізник у 2016 році потрапив під санкції США, а у 2021 році санкції проти нього ввела й Україна. Окрім перекидання «вагнерівців», літаки компанії перевозили зброю та боєприпаси для армії сирійського диктатора Башара Асада та літали у тимчасово окупований Крим.

Влітку 2018 року під обмежувальні заходи потрапила й українська авіакомпанія Dart Airlines, її разом з іншим українським перевізником, Khors Air, підозрювали у співпраці з Cham Wings.