UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мігранти роблять великий внесок в економіку США, але більшість американців налякані стрімким припливом чужоземців

Лише до 2021 року у США мешкали 10,5 мільйона нелегальних іммігрантів. Зараз їх число збільшилося.

Більшість американських економістів вважають, що іммігранти роблять величезний внесок в економіку США. Але попри це більшість американців  налякані швидкою та зримою демографічною трансформацією країни, пише Анна Бродскі-Кроткіна у статті «Чи розблокують США допомогу Україні цього місяця?».

«Майже всі будівельні роботи в США виконують мігранти. На їхню працю майже повністю покладається американське сільське господарство. Згідно з думкою переважної більшості економістів, іммігранти роблять величезний внесок у економіку, сплачуючи щороку мільярди податків, заповнюючи низькооплачувані робочі місця, які підтримують конкурентоспроможність місцевої промисловості та пожвавлюють регіони, що занепадають», – пише авторка. 

Ба більше, на переконання американських економістів Тари Вотсон та Катрін Томпсон, навіть якщо в окремих випадках приплив мігрантів негативно позначається на зарплатах низькооплачуваних робітників, ефект цей скороминущий. Однак, останні опитування показали, що не лише більшість республіканців незадоволена припливом чужинців. Більшість демократів також «вельми стурбовані» проблемою міграції.

Читайте також: Республіканцям та демократам є сенс піти на компроміс щодо допомоги Україні та проблеми мігрантів – експертка

Примітними, за словами Бродскі-Кроткіної, є результати опитування в Сієнському коледжі. Навіть демократи ліберального Нью-Йорка, які брали участь у ньому, не надто відрізняються поглядами від антиіміграційних республіканців: 75% демократів Нью-Йорка заявили, що недавній приплив мігрантів — це «досить серйозна» проблема. Майже половина (47%) вважає, що це «дуже серйозна» проблема.

Авторка зазначила, що до 2021 року в країні мешкало 10,5 мільйона нелегальних іммігрантів. Вже 2023-го до них додалося ще 2,5 мільйона осіб. Окрім людей із Росії та Китаю, мігранти прибували до США з Венесуели, Куби, Гаїті, Нікарагуа, Мексики, Гондурасу, Індії, Афганістану, Туреччини, Узбекистану, Ірану, Сирії, Камеруну, Гвінеї, Сенегалу й Анголи.

Читайте також: Кулеба пояснив важливість питання мексиканського кордону: Я був там задовго до кризи, у 2008-му. Навіть тоді ситуація справляла враження

Нагадаємо, напередодні Різдва тисячі людей приєдналися до величезного каравану мігрантів у Мексиці та організовано йдуть до кордону зі США. Місцеві ЗМІ повідомили, що більшість мігрантів у каравані – з Куби, Гаїті та Гондурасу, але деякі прибули з таких далеких країн, як Бангладеш та Індія. Багато з них сказали, що вирішили приєднатися до каравану після того, як місяцями чекали дозволу на транзит.

28 грудня офіційні особи Мексики та США домовилися тісніше співпрацювати, щоб подолати рекордну міграцію на їхньому спільному кордоні. Після візиту до Мексики держсекретаря США Ентоні Блінкена країни заявили, що намагатимуться зміцнити спонсорську ініціативу для венесуельських, кубинських, нікарагуанських і гаїтянських мігрантів і намагатимуться подолати основні причини міграції.