Вчорашня промова президента Володимира Путіна перед Федеральними зборами демонструє, що в Росія занурюється в глибоку фінансову кризу, яка може спричинити внутрішні конфлікти і похитнути його владу. Тож він і далі намагатиметься грати на "великоросійському" націоналізмі, намагаючись втриматися в Кремлі.
Про це сьогодні на сторінках газети Fankfurter Allgemeine пише оглядач Бертольд Колер. Він нагадує, що Путін втягнув Росію в збройний конфлікт з Україною, який завдає його країні серйозного політичного і економічного удару. Відносини із Заходом стали жорсткими, а пострадянські республіки ЄС кличуть на допомогу НАТО.
"Все це суперечить інтересам Росії. І такий політик, як Путін, повинен знати це", - пише оглядач.
На його думку, саме через внутрішні проблеми російський президент розв'язав війну на Сході України і анексував Крим. Військова агресія проти слабшої сусідньої країни згуртувала росіян навколо Путіна і відволікла від внутрішніх негараздів. А вони з'явилися, оскільки Путіну стало важко виконати свої обіцянки, серед яких навести порядок після буремних 90-х років, розвинути економіку і повернути національну велич.
"З усього цього в Путіна вдалося впоратися з наведенням порядку. Але за час президентства він ставав дедалі більше авторитарним, а економіка почала занепадати ще до конфлікту", - йдеться в статті.
Саме тому єдине, що залишається Путіну, це піднімати так звану "національну гордість", яку можна назвати "великоросійським націоналізмом". Для цього йому і знадобився міф про святий для російських православних Крим.
"Порівнявши сакральність Криму для російського народу із важливістю Храмової гори для іудеїв і мусульман, Путін проголосив себе національним релігійним спасителем, який повернув в імперію святий Крим. А це вже справжній великоросійський опіум для народу", - йдеться в статті.
Західним лідерам, на думку оглядача, не варто чекати від Путіна дотримання міжнародних законів і кордонів. Він і далі буде намагатися утримувати свою владу за допомогою зовнішнього конфлікту. А ареал його агресії в майбутньому вже відомий: Схід України, Придністров'я в Молдові і Балтія. Питанням лишається, як далеко президент Росії зайде.
Видання Bloomberg писало, що Путін здивував істориків порівнянням Криму з Храмовою горою. Він нагадав, що в 988 році князь Володимир прийняв хрещення у Херсонесі, з чого почалося поширення християнства в Київській Русі. За словами Путіна, саме тому для російських православних "Крим такий же святий, як Храмова гора для мусульман чи іудеїв".
"Князь Володимир був киянином, а не москвичем. І це швидше підтверджує право Києва на Крим, а не Москви", - сказав російський історик Андрій Зубов.
Раніше президент Володимир Путін вимагав скоріше переписати історіюокупованого Криму і теж згадував хрещення князя Володимира в Херсонесі.