Президент США Джо Байден запевнив, що теракти не зможуть зірвати евакуацію людей з аеропорту Кабула.
«Терористи не зупинять нас. Ми не дозволимо їм перервати нашу місію. Ми продовжимо евакуацію», - заявив американський президент на брифінгу в Білому домі 26 серпня.
«Ми маємо завершити цю місію і ми зробимо це», - підкреслив він.
Журналісти нагадали президенту, що загибель 12 американських військовослужбовців в Кабулі - це перші бойові втрати в Афганістані з лютого 2020 року.
Міністр оборони США Ллойд Остін також заявив, що евакуацію з Кабулу буде продовжено.
«Ми не відмовимося від завдання», - йдеться в заяві голови Пентагону, опублікованій у Twitter.
Начальник Центрального командування Армії США Кеннет Маккензі запевнив, що Сполучені Штати не залишать теракти в аеропорту Кабула без відповіді.
«Зараз ми щільно працюємо над тим, щоб з'ясувати, хто стоїть за цими нападами, і ми розробимо дії проти них», - заявив генерал Маккензі на брифінгу в Пентагоні.
«Ми шукатимемо їх 24 години на добу і сім днів на тиждень», - підкреслив він.
Маккензі уточнив, що два смертники підірвали себе біля готелю Baron і біля в'їзду Abbey до аеропорту Кабула. Після вибуху інші терористи відкрили вогонь з автоматичної зброї по цивільних особах і американських військових.
Частину поранених афганців бійці Армії США евакуювали вглиб аеропорту, частину - забрали до місцевих лікарень. За словами Маккензі, точну кількість жертв теракту ще належить встановити.
За даними WSJ, загинули не менше 40 людей, в тому числі діти, 120 поранені, більшість - важко. Пентагон підтвердив загибель 11 морських піхотинців і військового медика, ще 15 американських військових отримали поранення.
Відповідальність за атаку взяло на себе терористична організація «Ісламська держава». Таліби, які випустили бойовиків «ІДІЛ» і «Аль-Каїди» з афганських в'язниць, засудили теракт, поклавши при цьому частину відповідальності на США.
15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану.
Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.
Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.