UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Ми повинні запитати людей»: у Грузії відреагували на пропозицію почати війну проти РФ

Грузинська влада готова провести референдум щодо того, чи варто відкривати другий фронт проти РФ та військовим шляхом звільняти окуповані Росією Абхазію та Південну Осетію.

Грузинська влада готова провести референдум, аби дізнатися думку своїх громадян щодо того, чи варто починати війну проти Росії. Таку заяву зробив голова правлячої партії «Грузинська мрія» Іраклій Кобахідзе, повідомляє Перший канал Грузії.

«На жаль, високопосадовці українського уряду не можуть приховати свого висловленого бажання відкрити другий фронт у Грузії та втягнути Грузію у військовий конфлікт, який нині відбувається в Україні», – сказав Іраклій Кобахідзе під час брифінгу, реагуючи на заяви низки українських політиків про те, що Грузія має вжити конкретних дій для звільнення Абхазії та Південної Осетії, окупованих Росією у 2008 році.

Читайте також: Війна в Грузії: США закликали Росію виконати умови угоди

Кобахідзе зазначає, що такі питання, на його думку, має вирішувати грузинський народ. Проте сам він проти цього. 

«Ми можемо провести опитування, плебісцит, хочуть люди відкрити другий фронт у Грузії чи ні. Ми можемо слідкувати і бачити, що говорять люди. Люди мають прийняти рішення з цього приводу, чи згодні вони з високопосадовцями української влади, чи згодні з нашою позицією щодо невідкриття другого фронту, – сказав Іраклій Кобахідзе. – Ми повинні запитати людей, хочуть вони другого фронту в Грузії чи ні».

Читайте також: Росіяни масово скуповують нерухомість в Грузії — опозиція б'є на сполох

Заяви про те, що Росія у 2008 році окупувала Абхазію та Південну Осетію і грузини мають військовим шляхом звільнити їх звучали від представника президента України у Верховній Раді Федора Веніславського та трохи раніше від секретаря РНБО Олексія Данілова.

Внаслідок нападу російських військ на територію Грузії остання втратила контроль над Абхазією та Південною Осетію, які Грузія та більшість країн-членів ООН вважають частиною Грузії. Бої тривали п'ять днів. З 14 по 16 серпня президентами Абхазії, Південної Осетії, Грузії та Росії було підписано план мирного врегулювання конфлікту.

Нагадаємо, на початку серпня, коли союзники України почали обговорювати візові обмеження для громадян Росії, Іраклій Кобахідзе заявляв, що влада Грузії не вважає необхідним запроваджувати візовий режим з Росією та не бачить «ніяких ризиків» від росіян у країні.