UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Межує з міжнародним піратством»: Пєсков відреагував на затримання танкера «тіньового флоту» у Франції

Франція проводила операцію разом із кількома партнерами. 

Прессекретар російського диктатора Дмітрій Пєсков заявив, що затримання французькою владою підсанкційного танкера, який прямував із Росії, є незаконним та, за його твердженням, «межує з міжнародним піратством», пишуть росЗМІ. 

Коментуючи затримання танкера так званого «тіньового флоту» Пєсков заявив, що Росія вже вживає заходів для захисту своїх вантажних суден і продовжить це робити з урахуванням цього «негативного досвіду».

Читайте також: NYT: кожен шостий танкер світу — у "тіньовому флоті" Росії

Нагадаємо, що Військово-морські сили Франції повторно затримали нафтовий танкер Tagor, який перебуває під міжнародними санкціями та рухався з Росії. Президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що операцію провели разом із кількома партнерами, серед яких була й Велика Британія.

У січні 2026 року Франція вже проводила операцію проти танкера російського «тіньового флоту» в Середземному морі. Тоді Макрон повідомив про затримання судна, яке прямувало з порту Мурманськ і підозрювалося у використанні фальшивого прапора. Тоді операцію французькі військові провели за підтримки союзників. Після перевірки танкер направили на подальше розслідування.