Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей провела з головою Ради Європи Дональдом Туском прогресивні та конструктивні переговори щодо питань Brexit, повідомляє прес-служба британського уряду.
Туск і Мей досягли успіхів в обговоренні досягнення угоди про перехідний період. Робота продовжуватиметься наступного тижня.
У поширеному комюніке особливо підкреслюється тверде бажання уряду Великої Британії зберегти "прозорий" кордон між Північною Ірландією, яка є частиною країни та вийде з ЄС разом із нею, та Республікою Ірландією, яка залишається чинним членом Євросоюзу.
Тим не менш, за словами прем'єр-міністра Великої Британії, проект угоди (про Brexit – ред.), запропонований напередодні Європейською комісією, є неприйнятним для Британії.
Вона переконана в тому, що така угода "підірве конституційну цілісність Великої Британії".
Також обидві сторони повідомили про те, продовжать переговори на саміті Європейського союзу, який відбудеться 22-23 березня.
Зазначимо, Північна Ірландія є єдиною частиною Британії, у якої буде сухопутний кордон з державою-членом ЄС після Brexit. Близько 30 тисяч людей щодня перетинають кордон Великої Британії і Республіки Ірландії протяжністю 500 км без митних імміграційних перевірок.
Британія не планує після виходу зі складу ЕС (Brexit) повертатися до жорстких кордонів з Ірландією. Влада країни заявляє про те, що прагне уникнути будь-якої прикордонної інфраструктури на кордоні між Північною Ірландією, що виходить з Євросоюзу разом з усією Британією, і Республікою Ірландія, яка залишається в співтоваристві. Британські міністри хочуть створити "прозорий" кордон між Ірландією і Північною Ірландією.
Раніше чиновники Сполученого Королівства заявили про те, що ЄС нестиме юридичну відповідальність за будь-який жорсткий кордон, введений після Brexit.