UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меттіс назвав умову нанесення удару по Північній Кореї

Трампа ознайомили з варіантами силового реагування на дії Пхеньяна.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що Білий дім розглядає різні,зокрема й силові варіанти реагування на дії Північної Кореї, яка активізувала випробування ядерної зброї та засобів її доставки.

"У США є велика кількість військових опцій, і президент хотів ознайомитися з усіма опціями", - повідомив глава Пентагону на брифінгу у Білого дому в неділю, 3 вересня.

Він також заявив про готовність застосувати військову силу проти північнокорейського режиму у разі загрози США або їх союзникам.

"Ми можемо захистити себе і наших союзників, Південну Корею та Японію... Будь-яка загроза Сполученим Штатам та їхнім територіям, у тому числі Гуаму, а також союзникам отримає широкомасштабну військову відповідь. Відповідь потужну та ефективну", – запевнив міністр оборони.

При цьому Меттіс підкреслив, що США не прагнуть знищувати КНДР.

Раніше президент США Дональд Трамп не виключив збройної відповіді на випробування водневої бомби у КНДР.

Нагадаємо, у неділю, 3 вересня, влада Північної Кореї заявила про успішне випробування водневої бомби. Раніше в КНДР повідомили про розробку "поліпшеного" водневого боєзаряду, який може використовуватися в якості боєголовки для міжконтинентальної балістичної ракети.

Американські, японські та південнокорейські сейсмологи зафіксували підземні поштовхи поблизу північнокорейського полігону Пунгері, на якому КНДР зазвичай проводить випробування ядерної зброї. Співрозмовник агентства Reuters повідомив про те, що така активність може свідчити про випробування Північною Кореєю водневого боєзаряду.

У зв'язку з ядерними випробуваннями КНДР збройні сили Південної Кореї приведені у підвищену боєготовність, а в адміністрації президента Південної Кореї оголосили про скликання Ради національної безпеки для обговорення ситуації, що склалася. Сеул також має намір домогтися від Ради безпеки ООН введення жорстких санкцій проти "абсолютно самотнього" Пхеньяну.

Докладніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Країна ядерної свіжості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".