Російська академія наук почала дослідження обставин несподіваного падіння метеорита на Уралі. В результаті вибуху космічного тіла постраждали більше 500 людей, вибухова хвиля повибивала скло в будинках і пошкодила автомобілі.
За попередніми даними Роскосмосу, це був космічний об'єкт нетехногенного походження, що кваліфікується як метеорит, що рухався зі швидкістю близько 30 кілометрів на секунду за низькою траєкторією.
Жириновський оголосив, що метеорит, який впав на Уралі, є секретною американською зброєю
Старший науковий співробітник Пулковської обсерваторії Сергій Смирнов зазначив, що метеорит був чималенький.
"Це дуже яскравий болід, чудово видимий на світлому небі ранкового неба, об'єкт досить великий з масою багато десятків тонн, мабуть", - оцінив він.
Професор МДУ Андрій Лукашев при цьому відзначає, що у космічних масштабах метеорит був все ж незначним: "Стався досить серйозний тепловий вибух, тобто удар частинок об землю. Звичайно, космічної катастрофи не сталося, якби на Землю впало велике небесне тіло з космічною швидкістю, то це було б страшніше за атомний вибух, вибитими вікнами не відбулися б".
Директор астрономічної обсерваторії Іркутського державного університету Сергій Язєв вважає, що уральський метеорит мав діаметр не більше декількох метрів і був схожий на Витимський болід.
"Над Уралом спостерігалася така ж картина, що і 10 років тому на півночі Іркутської області. Судячи з усього, мова йде про вторгнення метеорита розміром 2-3, може, 4 метри, який через гігантську швидкість зруйнувався у верхніх шарах атмосфери, а ударна хвиля досягла поверхні землі. Це за умови, що над Челябінськомом вибухнув саме кам'яний метеорит, яким був Витимський болід. Якщо це залізний метеорит, то на землю обов'язково повинні впасти його частини", - відзначив експерт.
Деякі астрономи припустили, що "метеоритна атака" може бути пов'язана з наближенням астероїда 2012DA14.
Цей космічний об'єкт діаметром близько 44 метрів пройде на нечувано малій (для такого великого астероїда) відстані від Землі - близько 27 тисяч кілометрів. "Близький контакт" з небесним тілом очікується 15 лютого о 19:25 за Гринвічем (21:25 за Києвом).
За припущенням вчених, від астероїда під силою земного тяжіння могли відірватися уламки, які обрушилися на Урал.
Втім, фахівці Європейського космічного агентства стверджують, що уральський метеорит не пов'язаний з наближенням астероїда. Про це вони повідомили в офіційному Twitter ЄКА.
Над Уралом вибухнув метеорит: в будинках вибито скло, понад 100 постраждалих
Уламків космічного тіла поки знайти не вдалося, хоча на їхні пошуки кинуті загони поліції і рятувальників. За останньою інформацією оперативного штабу, створеного за дорученням губернатора Михайла Юревича, метеорит міг впасти впав у водойму біля міста Чебаркуль, що за 70 кілометрів на захід від Челябінська.
Що ж стосується прогнозів на майбутнє, то вчені запевняють: передбачити місце падіння сьогоднішніх і майбутніх метеоритів не можна.
"Те, що в певний період частинки перетинають орбіту Землі, це можна передбачити, але точне місце і обсяг падіння тіл передбачити не можна", - сказав професор Андрій Лукашев. !zn
//www.youtube.com/v/7yj8tfuQ1i8?version=3&hl=ru_RU
Читайте також:
Через падіння уламків метеорита в Росії постраждали більше 500 людей
Жириновський оголосив, що метеорит, який впав на Уралі, є секретною американською зброєю
На Землю летить гігантський астероїд
Яскравий метеорит впав у Чорне море, викликавши паніку в Туреччині (ВІДЕО)