Половина громадян Російської Федерації (54%) упевнені, що в їх країні зараз є політична опозиція до влади, свідчать дані опитування "Левада-Центру".
При цьому частка опитаних, які вважають, що в даний час необхідна опозиція, досягла мінімального значення в динаміці – 52% у лютому 2016 року (проти 58% роком раніше і 72% в "протестний" період).
Серед варіантів обґрунтування непотрібності опозиції мешканці РФ найчастіше вибирають такі: "У наш важкий час не можна розпорошувати сили суспільства на суперечки і чвари" (31%), "Нинішні проблеми Росії можна вирішити тільки однією твердою рукою" (26%) і "Опозиція заважає Путіну ефективно вирішувати наші проблеми" (22%).
Найбільш впізнавані серед опозиційних політиків - лідери "системної опозиції – Володимир Жириновський (69%) і Геннадій Зюганов (63%), які також очолюють список опозиційних політиків, яким найбільше довіряють. За ними по впізнаваності йдуть представники "позасистемної" опозиції – Михайло Ходорковський (44%) і Григорій Явлінський (44%), що є лідерами рейтингу недовіри.
Опитування "Левада-Центру" було проведене 19 – 24 лютого 2016 року серед 1600 осіб. Статистична похибка - 3,4%.
За даними опитування "Левада-Центру", проведеного в березні 2015 року, половина громадян Росії (50%) хочуть, "щоб вся влада в країні була зосереджена в одних руках", а 36% - "щоб влада була розподілена між різними структурами, контролюючими один одну". При цьому третина громадян (34%) відповіли, що краща політична система "радянська, яка була до 90-х років", 29% вважають найкращою нинішню систему в Росії, 11% подобається "демократія за зразком західних країн".