UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель змінила свою позицію щодо американського газу - The Wall Street Journal

Державна допомога стане вирішальною у реалізації проекту, відзначає видання.

Канцлерін Федеративної республіки Німеччина Ангела Меркель змінила позицію щодо американського газу, запропонувавши урядову підтримку програмам постачання зрідженого газу до Німеччини; це стало головною поступкою Меркель президенту США Дональду Трампу, який намагається послабити позиції Росії на найбільшому в Європі енергетичному ринку, повідомляє The Wall Street Journal, передає УНІАН.

У жовтні в ході закритої урядової зустрічі Меркель заявила, що прийняла рішення частково профінансувати будівництво терміналу для зрідженого природного газу (ЗПГ), який буде розташований на півночі Німеччини, повідомили знайомі з переговорами джерела WSJ.

Державна допомога стане вирішальною у реалізації проекту, відзначає видання.

Трамп активно лобіює продаж великих обсягів ЗПГ на території Європи - це один з його проектів. Незважаючи на те, що експорт американського ЗПГ до Європи різко зріс у минулому році, Німеччина відмовилася його купувати - в основному через протидію Меркель. Зараз канцлерін змінила свою точку зору і вважає це не поразкою, а "стратегічним рішенням", яке окупиться у подальшому.

Ряд чиновників із США та Німеччини пояснюють рішення Меркель тим, що питання із закупівлею ЗПГ у США допоможе "вбити двох зайців" - вирішити торговельну суперечку США з Німеччиною і, можливо, навіть зняти погрози Вашингтона щодо введення санкцій через проект російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2", який може подвоїти існуючий обсяг експорту газу з Росії до Німеччини.

Видання нагадує, що термінал ЗПГ у Німеччині хотіли побудувати давно, однак план був відкладений у довгий ящик саме через відсутність державної підтримки, яка зробила б будівництво більш рентабельним. Зараз же ситуація змінилася.

Тим не менш, яка саме підтримка буде надаватися Берліном і в якій формі - субсидії, кредити, кредитні гарантії, захист інвесторів або всі заходи - залишається незрозумілим. За словами джерел, цілком імовірно, що рішення з цього питання буде прийнято до кінця року.

Повідомлялося, що в кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

У рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".