UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель заявила про здатність Європи визначати власну долю у відповідь на критику Трампа

У Німеччині заяви обраного президента США вважають вкрай суперечливими.

Країни Європи здатні самостійно визначати свою долю, заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, відповідаючи на запитання журналістів про нові резонансні заяви обраного президента США Дональда Трампа з критикою ЄС і НАТО.

За її словами, щоб робити якісь серйозні висновки про відносини Німеччини з новою адміністрацією у Вашингтоні, слід спочатку дочекатися, коли новий президент стане до виконання своїх обов'язків.

"Я думаю, що доля європейців в наших власних руках", - цитує слова Меркель російська редакція Deutsche Welle.

У свою чергу представник МЗС ФРН Мартін Шефер назвав заяви Трампа "м'яко кажучи, суперечливими". У німецькому дипломатичному відомстві, при цьому, переконані, що всерйоз сприймати кожну заяву Трампа в інтерв'ю або його Twitter було б помилкою.

Відповідаючи на питання про критику Трампом НАТО, як застарілої та непридатної до боротьби з тероризмом організації, керівник прес-служби міністерства оборони ФРН Йенс Флосдорф заявив, що значення НАТО в останні роки швидше зросло, в тому числі – і в боротьбі з ІД.

Щодо питання про нерівний внесок країн Альянсу в його оборону, в оборонному відомстві зазначили, що необхідність збільшення частки Німеччини була зрозуміла ще до виборів в США.

Флосдорф також нагадав, що після терактів 11 вересня 2001 року, Німеччина не вагаючись виконала союзницькі зобов'язання перед США в рамках НАТО.

Читайте також: Трамп назвав ЄС "інструментом" Німеччини і порівняв Меркель з Путіним - FT

Раніше Дональд Трамп заявив, що інші країни ЄС послідують прикладу Великобританії і покинуть союз, який він назвав "інструментом Німеччини".

Також Трамп пригрозив німецьким автовиробникам, пообіцявши, що вони зіткнуться з високими митними зборами, якщо не будуть виробляти свої автомобілі на території США.

Раніше Трамп назвав НАТО застарілим і нездатним протистояти тероризму. На думку обраного президента США, це те, що країни-учасниці не фінансують НАТО належним чином.