UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель повинна виступити проти спроб Путіна "зламати" демократію - FT

Екс-президент Естонії вважає, що зараз найкращий момент для того, щоб дати відсіч російським атакам у кіберпросторі.

Нараз настав час для Німеччини і канцлера Ангели Меркель вирішити, чи зіштовхнеться президент Росії Володимир Путін з досить сильним опором, щоб відмовитися від спроб підірвати західну демократію.

Про це на сторінках Financial Times пише колишній президент Естоніїї Тоомас Хендрік Ільвес, зауважуючи, що скоро німці підуть на вибори. А це значить, що чим швидше Берлін почне вживати заходів, тим меншою буде вірогідність того, що російський президент зможе втручатися у федеральні вибори.

"Оскільки Росія з усіх сил намагаються зламати не лише вибори, ай енергетичні системи і іншу життєво важливу інфраструктуру, Німеччина повинна повинна підтримати публічну дипломатію ЄС і НАТО, яка гучно говорить про те, наскільки активними такі російські атаки стали", - йдеться в статті.

Ільвес зауважує, що середньостатистичний громадянин, швидше за все, відмахнеться від розмов про хакерські атаки на бази даних під час виборів. Але він точно не лишиться байдужим, коли атака буде скоєна проти систем АЕС. Екс-президент Естонії наголошує, що країнам Заходу варто співпрацювати у сфері кібербезпеки у офіційному полі. І четверта стаття статуту НАТО дає хороше підґрунтя для цього.

"Естонія - найбільш розвинена в цифровому сенсі країна Європи і НАТО. Вона щойно прийняла на себе перехідне президентство в ЄС і збирається провести "цифровий саміт" цього місяця. Це чудова нагода для розвитку цифрової безпеки", - зауважив Ільвес.

Він зауважує, що Німеччина може також знайти друзів "у неочікуваних місцях". Приміром, Китай може натиснути на Путіна, оскільки Пекін теж не любить, коли зовнішні сили втручаються у внутрішні справи країн.

Тим часом, видання Der Spiegel писало, що з наближенням виборів у Німеччині зростає страх перед втручанням Росії. Адже два роки тому російські хакери викрали дані з систем Бундестагу. Втім, французький досвід показує Берліну, як їм можна не дозволити на голосування.

Як повідомлялося раніше, рейтинг канцлера Німеччини Ангели Меркель напередодні парламентських виборів Німеччині становить 59%, в той час як за основного конкурента соціал-демократа Мартіна Шульца готові проголосувати 33% виборців.