Канцлер Німеччини Ангела Меркель має намір розширити жорсткі обмеження для боротьби з пандемією коронавірусу мінімум до кінця лютого.
Про це пише The Local.
При тому, що втома від обмежень у німців зростає, Меркель не рекомендує послаблювати локдаун до 1 березня.
"Ми б нічого не виграли, якби передчасно вийшли з локдауну", - заявила Меркель членам партії ХДС напередодні переговорів по встановлення про обмеження.
Перші кроки по ослабленню обмежень можуть початися на початку березня в школах і дитячих садах, магазинах і перукарнях, але тільки з чіткими правилами для запобігання поширенню вірусу.
При недотриманні правил, на думку Меркель, "рівень зараження може знову злетіти".
Канцлер розуміє складність "важкої ситуації і великих викликів для дітей, сімей та роздрібних торговців", але нагадала про терпіння, щоб уникнути нескінченного циклу послаблень обмежень і нових локдаунів.
Більшість німців підтримують обґрунтоване управління кризою з боку канцлера, але у них зростає втома після зимових місяців локдауну на тлі повільно відбувається вакцинації.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель прогнозувала, що ситуація з поширенням коронавірусу покращиться до осені. В такому випадку восени можна буде частково зняти карантинні обмеження.
"З вакцинацією я бачу слабке світло в кінці тунелю, але попереду ще важкі часи, ще довгий час ми будемо жити з вірусом. З вакцинацією буде набагато краще", - сказала Меркель, відзначивши, що поліпшення епідеміологічної ситуації в найближчі місяці чекати не варто.
Меркель вважає, що COVID-19 не зникне, а буде постійно змінюватися, як вірус грипу.
Новий штам COVID-19, виявлений в Бристолі (Велика Британія), був названий представниками охорони здоров'я «небезпечним варіантом», передає Sky News.
У Великобританії виявили два нові варіанти Covid, повідомили у своїй доповіді учасники Консультативної групи з питань загроз нових респіраторних вірусів при МОЗ Великобританії.
Штами коронавірусу виявлені в Бристолі та Ліверпулі в перший тиждень лютого. Випадки в обох містах, а також в кластері в Манчестері знаходяться під пильним наглядом Служби громадської охорони здоров'я Англії.
Фахівці додають, що бристольський штам характеризується мутацією в шиповидному білку, яка також присутня у бразильського і південноафриканського штамів COVID-19. На цей час в країні виявили 76 випадків зараження бристольським і ліверпульським штамами.
Лікарі повідомили, що тепер в країні є 4 мутації вірусу, що належать до категорії тих, що «викликають занепокоєння». Крім кентського і бристольського варіантів до них зараховують штами з ПАР і Бразилії. Водночас в Службі суспільної охорони здоров'я Англії впевнені, що вакцини від коронавірусу захищатимуть від цих штамів.
Станом на 10 лютого у світі зафіксовано 106 902 907 випадків зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.
За добу: 427 942 особи; померли 2 341 004 осіб (+15 623); одужали 59 754 934 особи (+372 767).
У Німеччині за добу 5 728 нових випадків зараження коронавірусом.