UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель хоче закрити для України двері НАТО - Bloomberg

У Німеччині вважають, що будь-які намагання України приєднатися до НАТО можуть погано закінчитися.

Уряд канцлера Німеччини Ангели Меркель стурбована планами президента Петра Порошенка щодо проведення референдуму з питання вступу України в НАТО.

Канцлер розглядає цю ініціативу як глухий кут, який здатний лише розпалити напруженість у відносинах з Росією, йдеться у статті "Меркель сказала відхилити заявку України в НАТО", розміщеної в Bloomberg.

Як повідомив співрозмовник агентства, референдум не наблизить Україну до НАТО, оскільки рішення про її членство буде приймати Альянс, а не українські виборці. "Будь-яка подача заявки може погано закінчитися", - сказала німецька чиновниця, яка попросила не називати її імені.

Меркель і російський президент Володимир Путін в цьому питанні прийшли до спільної думки, незважаючи на нездатність німецької дипломатії врегулювати конфлікт в Україні.

"Членство в НАТО для України не стоїть на порядку денному на даний момент", - говорить член Християнсько-демократичного союзу" Меркель Майкл Гросс-Брумер.

Для Путіна НАТО залишається противником Радянського Союзу. Російський урядовий чиновник, який попросив не називати його імені, заявив, що будь-який референдум щодо вступу України в НАТО призведе до подальшої ескалації конфлікту з Росією.

Меркель сприяла блокування прагнень США обернути Україну на шлях до можливого членства в НАТО в 2008 році. Минулого тижня, вона сказала, що не передумала. На її думку, вступ у військовий Альянс - це не те ж саме, що зближення з Європейським союзом.

Німецька промисловість також побоюватися планів Порошенко. Оскільки "поштовх до НАТО призведе до подальшого погіршення російсько-українських відносин", йдеться в статті.

Порошенко раніше заявляв, що українською владою напрацьований мінімум 6-річний план напруженої роботи для того, щоб Україна відповідала критеріям вступу як в ЄС, так і НАТО.

24 листопада Порошенко у своєму зверненні до делегатів Парламентської Асамблеї НАТО заявив, що Україна потребує термінової підтримки з боку альянсу.