UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель хоче поговорити з Путіним про Україну

Меркель заявила, що ЄС домагається, щоб при євроінтеграції колишніх радянських республік справа не доходила до конфронтації. Мета переговорів з Росією - уникнути протистояння між хорошими відносинами цих країн з Росією і їх хорошими відносинами з Євросоюзом.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про свій намір поговорити з президентом Росії Володимиром Путіним про Україну і "Східному партнерстві".

Канцлер Німеччини висловила бажання поспілкуватися з кремлівським лідером Володимиром Путіним посла того, як Україна призупинила підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. "При такій можливості я поговорю з російським президентом на цю тему", - заявила Меркель 23 листопада.

Меркель відкинула побоювання Москви, що "Східне партнерство" спрямована проти Росії. За її словами, ЄС домагається, щоб при подальшій євроінтеграції колишніх радянських республік справа не доходила до конфронтації. Мета переговорів з Росією полягає в тому, щоб в майбутньому уникнути протистояння між хорошими відносинами цих країн з Росією і їх хорошими відносинами з Євросоюзом.

"Росія - наш стратегічний партнер. Тому треба з'ясувати, як можна подолати політичний тиск Росії на східних сусідів ЄС. Те, що Україна вирішила не підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом, пов'язано також з питанням, що ця Угода означає для відносин з Росією. Тому Євросоюз повинен підняти цю тему на переговорах з Росією", - заявила Меркель і запевнила, що Німеччина теж внесе свій внесок у цю дискусію.

Раніше міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле підкреслив, що ЄС зацікавлений у хороших відносинах з Україною. "Ми і надалі не відкликаємо пропозицію щодо партнерства", - заявив німецький міністр, коментуючи останні події в Києві. Проте передумовою для цього, за його словами, має бути "наявність у Києва волі рухатися європейським шляхом розвитку".

"М'яч перебуває на полі України. Це її суверенне право - вільно вирішувати, яким шляхом рухатися", - підсумував Вестервелле.

zn
Двері залишаються відчиненими

Нагадаємо, 21 листопада Україна заявила, що призупиняє підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, яке повинно було відбутися на саміті Східного партнерства наступного тижня у Вільнюсі.

Український уряд мотивував це бажанням розширити торговельні зв'язки з Росією. У повідомленні Кабміну говориться, що таке рішення прийнято "на користь національної безпеки".

Єврокомісар Штефан Фюле, у свою чергу, заявив, що Євросоюз буде готовий відновити підготовку до підписання Угоди про асоціацію, як тільки Україна засвідчить свою готовність відновити рух до політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС заради блага своїх громадян.

Раніше постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов заявив, що реакція Євросоюзу на рішення уряду України призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС є кілька "нервової". !zn

Читайте також:

Янукович знав про зрив асоціацію з ЄС ще за день до рішення Кабміну

Фюле нагадав "не дождавшейся компенсацій" Україні про багатомільярдної допомоги Європи

ЄС обіцяє повернутися до підписання Угоди про асоціацію, як тільки Україна буде готова

Росія вважає, що ЄС "трохи нервово" відреагував на провал асоціацію з Україною