UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель готова зняти санкції з Москви при повному виконанні "мінських домовленостей"

Німецький канцлер назвала умови ослаблення обмежувальних заходів стосовно Росії за її дії в Україні.

Меркель назвала умови скасування санкцій проти Росії

Санкції проти Росії можуть бути зняті тільки при виконанні Москвою мінських домовленостей, в черговий раз заявила в четвер канцлер Німеччини Ангела Меркель.

"Вони можуть бути зняті лише тоді, коли будуть усунені причини, за яких їх ввели", - сказала вона журналістам у Берліні на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

Канцлер ФРН також повідомила, що поки не відомо, чи відбудеться запланована на 15 січня в Астані зустріч "нормандської четвірки" на вищому рівні.

За її словами, це стане відомо найближчим часом".

Раніше стало відомо, що на переговори з Меркель приїде Нурсултан Назарбаєв. Його візит очікується відразу ж на наступний день після переговорів з Яценюком. Передбачається, що сторони обговорять підготовку до зустрічі в Астані.

Паралельно із зустріччю Меркель і Назарбаєва 9 січня відбудеться телефонна конференція глав МЗС України, Росії, Франції та Німеччини. Крім того, на початку наступного тижня може відбутися зустріч на рівні глав МЗС цих країн, також присвячена підготовці до можливих переговорів у столиці Казахстану.

Чергова зустріч у "нормандському форматі" відбудеться 15 січня в Астані, раніше повідомляв президент України Петро Порошенко на прес-конференції 29 грудня. При цьому він підкреслив, що "мінські домовленості - це не сніданок в готелі, де можна вибрати це і не брати це". Україна наполягає на обов'язковому "синхронному" виконання всіх 12 пунктів, підкреслив президент.

Раніше ZN.UA писало, що, за словами обізнаних джерел, перенесенням переговорів в Астану Москва намагається відмовитися від "мінських домовленостей", які зв'язують руки і створюють дискомфорт Кремлю. І хоча зміна місця проведення зустрічей контактної групи не знімає з Росії взятих на себе зобов'язань, але правовий нігілізм Москви дозволяє їй формально відмовитися від документа, підписаного у Мінську.