UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель бачить необхідність зміцнення ЄС після Brexit

У вівторок Кемерон вперше зустрінеться з лідерами ЄС після голосування за Brexit.

Німецький канцлер Німеччини Ангела Меркель у вівторок підкреслила, що Німеччина сповнена рішучості підтримувати тісні зв'язки з Великобританією, але зараз є необхідність працювати над зміцненням Європейського Союзу після історичного голосування за Brexit, повідомляє Reuters.

"Ми відчуваємо, наскільки важливим є те, що всі інші 27 країн Європейського Союзу показують готовність приймати правильні кроки вперед", - сказала Меркель.

Вона вітає всі пропозиції, які будуть сприяти зміцненню ЄС.

У вівторок британський прем'єр-міністр Девід Кемерон зустрічається з європейськими лідерами - вперше після того, як Британія проголосувала за вихід з Євросоюзу.

На саміті з членами Європейської Ради Кемерон закличе глави держав і європейські інститути конструктивно підійти до переговорів по створенню нового формату відносин між Британією та ЄС.

Очікується, що прем'єр-міністр не стане формально починати процес виходу, наполягаючи, що це повинен зробити його наступник, який повинен бути обраний Консервативною партією до 2 вересня.

Раніше Меркель зазначила, що новому британському кабінету необхідно дати час на підготовку, однак цей процес не можна затягувати нескінченно довго, оскільки це може виявитися заразливим і згубним для організації, яка переживає цілий ряд економічних і політичних труднощів. Президент Франції Франсуа Олланд і прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці погодилися з цією заявою.

Зустріч Кемерона з лідерами Євросоюзу відбудеться під час робочої вечері (який повинен початися 19.45 за середньоєвропейським часом), проте британський прем'єр не братиме участь у другому дні роботи саміту, коли 27 лідерів будуть обговорювати умови, на яких вони погодяться відпустити Британію.

Читайте також: Brexit істотно не затягне процедуру введення безвізового режиму між ЄС та Україною– Порошенко

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".