Серед дітей віком до 15 років, інфікованих вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), тільки 43 відсотки мали в 2016 році доступ до антиретровірусної терапії.
Серед дорослих доступ до лікування мають 54 відсотки, заявила в Мюнхені благодійна організація SOS-Kinderdörfer, передає українська редакція DW.
"Незважаючи на всі успіхи в стримуванні пандемії, діти, порівняно з дорослими, мають помітно більш обмежені шанси на лікування", - зазначив представник організації Луай Яссін.
Наголошується, що в минулому році в світі налічувалося два мільйони ВІЛ-інфікованих дітей. 90 відсотків з них проживають в африканських країнах на південь від Сахари.
Мінімум 16 мільйонів дітей в Африці втратили принаймні одного з батьків через СНІД. Щодня близько тисячі ембріонів і немовлят заражаються смертельним вірусом.
У той же час Яссін вказав і на позитивні тенденції. За його словами, порівняно з 2010 роком кількість випадків передачі вірусу від матері до дитини скоротилася на 43 відсотки.
В Україні станом на 1 липня під спостереженням знаходилися майже 137 тисяч людей з ВІЛ-інфекцією. За оцінками Центру громадського здоров'я МОЗ, в Україні проживає близько 240 тисяч ВІЛ-інфікованих громадян. За останні 30 років більше 43 тисяч українців померли від СНІДу.
Як відомо, щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.