Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв доручить уряду опрацювати питання підтримки підпали під санкції США російських компаній і відповідних заходів на адресу США.
"Ці рішення, безумовно, неприйнятні. Ми вважаємо їх нелегітимними, оскільки вони взагалі знаходяться поза площиною міжнародного права. І, звичайно, залишаємо за собою право на відповідні дії, включаючи діючі торговельні угоди і процедури", - сказав він.
Російський прем'єр заявив, що, по суті, мова йде про заважання нормальній діяльності російських компаній, які нібито успішно працюють на глобальних ринках і складають у цьому сенсі конкуренцію, в тому числі американському бізнесу.
У зв'язку з цим Медведєв повідомив, що, ще будучи кандидатом в президенти, Дональд Трамп активно виступав за те, щоб США вели протекціоністську політику. "Власне, ми зараз це все і спостерігаємо, причому не тільки стосовно Росії: проти цілого ряду держав вводяться нові мита. Це стосується і Євросоюзу - на сталеву, на алюмінієву продукцію в тому числі. Ну а з Китаєм взагалі назріває пряма торгова війна", - сказав голова уряду РФ.
"Є політична обкладинка - всі ці міркування про якихось поганих росіян, яких треба покарати. Вони не повинні затуляти економічної суті. А економічна суть полягає в просуванні комерційних американських інтересів по всьому світу всупереч чинним торговим правилами, всупереч сформованому порядку", - заявив прем'єр РФ.
Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". До переліку потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців, а також 12 державних і приватних компаній.
Поки найбільше постраждав російський олігарх Олег Дерипаска. До санкційного списку потрапили три його компанії UC Rusal, En+ і "Базовий елемент". 9 квітня Rusal повідомив, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгкській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на 3 млрд доларів.