UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медведєв оцінив психологічний стан Асада: "спокійний і врівноважений"

Російський прем'єр поділився своїми враженнями: Асад під час візиту до Москви не виявив ознак того, що війна в Сирії якось на нього вплинула.

Війна і тисячі смертей громадян Сирії ніяк не вплинули на президента Башара Асада - під час свого останнього візиту до Москви він був "спокійний і врівноважений", як і 5 років тому, розповів прем'єр-міністр Дмитро Медведєв.

"Незважаючи на роки, хочу зазначити, що президент Асад під час свого останнього візиту в Москву був так само спокійний та врівноважений, як і п'ять років тому", - написав Медведєв на своїй сторінці в Facebook.

Медведєв розповів, що до цього бачив Асада під час свого візиту в Дамаск у травні 2010 року: "Тоді Сирія була зовсім іншою країною – спокійною і цивілізованою".

Однак з 2011 року "життя сирійського народу перетворилося в кошмар: війна, терор, смерть, руйнування релігійних святинь та пам'яток світового значення".

"Росія на прохання сирійського керівництва прийшла їй на допомогу, і тепер ми разом боремося з тероризмом", - зазначив Медведєв, заявивши, що Москва буде підтримувати "лише легітимну владу", а не "окремі етнічні групи або політичні сили" країни.

Несподіваний візит президента Сирії в Росії деякі експерти пояснюють тим, що Асад в Москві міг домовлятися про свою безпеку, і що ця поїздка цілком можливо зовсім не демонстрація його політичної впевненості.

Певно, Асад міг зустрітися з президентом РФ, щоб обговорити свою втечу і безпеку своєї сім'ї після відставки. Примітно, що агентство Bloomberg з посиланням на свої джерела повідомило про те, що Путін виступив за дострокові президентські вибори в Сирії.


Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.