Майже 350 новинних видань по всьому світу опублікували редакційні статті на захист свободи преси через напади президента США Дональда Трампа на мас-медіа. Такий флеш-моб з публікаціями організувало американське видання Boston Globe, пише The Guardian.
Guardian також приєдналось до цього руху, і опублікувало редакційну статтю.
"Дональд Трамп - не перший президент США, який напав на пресу або такий, який відчув несправедливе ставлення до себе з боку ЗМІ. Але він перший, у якого, мабуть, є розрахована і послідовна політика підриву, делегітимізації і навіть загроза роботі преси", - йдеться в статті.
Видання зазначає, що 51% республіканців у США згодні з фрази Трампа, що медіа - це ворог держави.
A majority of Republicans (51%) now regards the media as the enemy of the American people pic.twitter.com/hgWaTOxAf8
- Aaron Blake (@AaronBlake) August 14, 2018
В число сотень газет і сайтів входять The New York Times, Chicago Sun Times, Philadelphia Inquirer та Miami Herald. Приєдналися і безліч невеликих газет з міст і селищ по всій країні.
Видання Poynter зібрало цитати з інших редакційних матеріалів.
Ось деякі цитати з сьогоднішніх газет, зібрані Poynter:
Boston Globe: "Заміна вільних ЗМІ на підконтрольні державі мас-медіа - перша ознака корупційного режиму в країні".
Greensboro News & Record: "Є одна безперечна причина, через яку автори Конституції включили положення про свободу преси в першу поправку. Вони думали про нас".
The Sun Sentinel: "ЗМІ не вороги Америки, містер президент. Це спостерігач".
The Manchester Journal: "Коли ви думаєте про тих, хто вважає ЗМІ вашим ворогом, запитайте себе: чому вони так сильно на цьому наполягають? І якщо ЗМІ ваш ворог, то хто ваш друг? Хто вам розповість правду про уряд, поліцію, школи і довкілля? У кого є сила говорити правду і дозволяє вам говорити?".
Des Moines Register: "Справжні вороги людей і демократії ті, хто готовий вбити правду за допомогою демонізації тих, хто її поширює. І мовчання не може бути відповіддю на це".
Lone Peak Lookout: "Як писала першопроходець руху за права жінок Іда Уелс в 1892 році – перед тим, як діяти, у людей має бути інформація, і краще медіа цього ніхто не може зробити".
The Providence Journal: "Небезпека в тому, що антиптія і демонізація, яку лобіює містер Трамп, в кінці кінців призведе до арештів і насильства над журналістами. І це підриває віру людей в першу поправку, яка є основною всіх наших свобод".
31 липня Трамп пригрозив деяким американським медіа зниженням рейтингів і кінцевим зникненням. Трамп не назвав конкретних ЗМІ, але фейковими він постійно називає CNN, The New York Times і The Washington Post і нападає на них через Twitter і під час прес-конференцій.
Видавець газети The New York Times Артур Сульцбергера заявив Трампу, що його критика і нападки на адресу ЗМІ можуть вилитися в заворушення. Про це він сказав після того, як Трамп назвав деякі американські видання "ненависниками Трампа в вмираючої газетної індустрії", а газети New York Times і Washington Post "провальними, які не роблять нічого, окрім написання негативних статей на тлі дуже позитивних досягнень".
Трамп продовжує сваритися з виданнями, які дозволяють собі жорстко його критикувати - на цей раз Трамп торкнувся звинувачень у надмірній м'якості під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Гельсінкі і звинуватив ЗМІ, які критикували його, у лицемірстві.
Раніше президент США Дональд Трамп звинуватив ЗМІ у тому, що вони "очорнюють" результати саміту в Гельсінкі і необгрунтовано його критикують.
Зокрема Трамп заявив, що "невдахи" з New York Times не пишуть нічого, крім "поганих історій" навіть про "дуже позитивні події".