UA / RU
Підтримати ZN.ua

Матері солдатів РФ повідомляють про примусову відправку синів в Україну - правозахисники

Крім впала в немилість у російських властей правозахисної організації "Солдатські матері Санкт-Петербурга", примусову відправку солдатів в Україну констатує один з депутатів.

Громадська організація "Солдатські матері Санкт-Петербурга", внесена до списку "іноземних агентів в Росії", звернеться у прокуратуру і Міноборони РФ у зв'язку з підозрою на примус російських солдатів, які проходять строкову службу в армії, до підписання контрактів.

Солдатські матері: приходить маса анонімних повідомлень від зневірених та заляканих матерів

На офіційному сайті "Солдатських матерів" прес-секретар організації Олександр Передрук повідомив, що з кінця грудня і вже в січні почали надходити постійні звернення (як особисто, так і на телефон гарячої лінії) з приводу того, що солдат, які проходять військову службу в частинах Західного військового округу - в тому числі Кам'янка, Мурманська область.

Лідер петербурзьких солдатських матерів Елла Полякова в ефірі "Эха Москвы" підтвердила, що в організацію приходять звернення з Мурманська, Мулина, Костроми, Сибіру і з усієї Росії. У батьків спостерігається "панічний страх", вони відмовляються повідомляти прізвища, що сильно ускладнює роботу правозахисної організації, зазначила Полякова.

На жаль, всі анонімні джерела є неофіційною інформацією і поки не можуть мати офіційного підтвердження, констатують в організації.

Депутат з Санкт-Петербурга: солдатів з Росії відправляють воювати в Україну

Раніше "Новий регіон" повідомляв, а депутат законодавчих зборів Санкт-Петербурга підтвердив, що найближчим часом для участі в бойових діях в Україні буде спрямована 138-а окрема гвардійська мотострілецька бригада, одне із з'єднань Західного військового округу. Відзначається, що близько 70% контингенту складуть юні солдати-строковики,переважно - з Санкт-Петербурга.

"У Кам'янці під Петербургом строковиків під сильним тиском змушують підписувати контракти і хочуть послати на Україну. Найближча відправка планується 9 лютого", - розповів що готує запит до компетентних органів з цього приводу.

Що робити, якщо примушують воювати?

Голова Солдатських матерів ставропольського краю Людмила Богатенкова раніше вивчала подібні випадки. "Якщо насильно заявляють підписувати контракт, негайно напишіть три заяви: у військову прокуратуру, в громадянську прокуратуру, ОВС. Залишаєте частину й повертаєтеся додому. Терміново звертайтеся в комендатуру і прокуратори", - говорила вона "Дождю".

Пізніше, як відомо, незабаром 73-річна правозахисниця, що викривала загибель солдатів РФ в Україні, була заарештована і поміщено в СІЗО. Тільки після погіршення її стану здоров'я вона була випущена з СІЗО, однак кримінальні справи за "шахрайство" закриті не були. Багато правозахисники розцінили затримання Богатенкової як акт залякування.