Масові акції протесту в місті Ісмаілли на північному заході 3 увечері 23 січня переросли у погроми. Демонстранти підпалили готель і декілька автомобілів.
Вранці 24 січня протести поновилися. За інформацією Радіо Азадлиг, поліція застосовує сльозогінний газ і водомети проти демонстрантів. Поліцейські також вимагають, щоб люди ні з якого приводу не залишали своїх будинків.
За даними місцевих ЗМІ, 23 січня на вулиці вийшли близько 5 тисяч людей. Натовп зібрався перед будинком глави виконавчої влади району Нізамі Алекберова, вимагаючи його відставки. Вони підпалили одну з допоміжних споруд і закидали будинок камінням.
Протестуючі також підпалили готель "Чираг", три автомобілі - Hummer і два Chevrolet, а також мотоцикл, який належав бізнесменові Емілю Магеррам оглу Шахмарданову.
Під час акцій постраждали п'ятеро людей, включаючи одного офіцера поліції, в якого потрапили каменем.
Після втручання правоохоронних органів акція завершилася.
Активісти побоюються, що з настанням ранку можуть початися репресії проти учасників протестів. За неофіційними даними, в Ісмаілли були стягнуті підрозділи внутрішніх військ зі спеціальною технікою для розгону демонстрацій.
Версії того, що саме викликало обурення місцевого населення, різняться.
Спочатку передавалося, що син міністра праці і брат глави району Фізулі Алекберов потрапив в аварію, а при з'ясуванні обставин, образив всіх жителів міста, за що був побитий, а його машина - спалена.
Однак після завершення акції начальник поліції району Нізамі Годжаєв розповів журналістам, що погром спровокувало керування автомобілем в нетверезому стані і "автохуліганство" господаря готелю "Чираг", бізнесмена Шахмарданова.
"Його автомобіль врізався в електричний стовп. Це обурило жителів. Вони висловили свій протест. Глава готелю "Чираг" відповів їм. Інцидент розрісся, жителі спалили готель і автомобіль Шахмарданова. Потім вони попрямували до будинку глави виконавчої влади. Була попереджена спроба спалення будинку глави виконавчої влади. Але у дворі сталася маленька пожежа", - зазначив Годжаєв.
Він спростував причетність сина міністра до подій у регіоні, заявивши, що Фізулі Алекберова не було в Ісмаіллах "не те, що під час цього інциденту, але і взагалі сьогодні".
У той же час, жителі вимагають відставки глави виконавчої влади і мають намір продовжувати акції протесту до виконання їхніх вимог. !zn
//www.youtube.com/v/-wmQjEbH5VI?hl=ru_RU&version=3
Читайте також:
Китайська влада вилучає у тибетських монастирів телевізори, борючись із самоспаленнями
Зіткнення в Єгипті закінчилися перемогою прихильників президента, табір опозиції розгромлений
У Грузії відео тортур ув'язнених викликало масові протести і відставки в уряді