UA / RU
Підтримати ZN.ua

Марокко розриває дипломатичні відносини з Іраном через загрозу своїй безпеці

У МЗС Марокко пояснили, що це рішення жодним чином не пов'язане з міжнародними подіями.

Міністр закордонних справ Марокко Насер Буріта заявив про розрив дипломатичних відносин з Іраном. За його словами, Тегеран через ліванську партію "Хезболлах" постачає зброю Фронту Полісаріо та надає іншу військову підтримку, що загрожує територіальній цілісності і безпеці країни, пише DW.

Міністр уточнив, що прийняте рішення має двосторонній характер і жодним чином не пов'язане з регіональними або міжнародними подіями.

Повідомляється, що посол Марокко в Ірані вже покинув Тегеран, іранське посольство в Рабаті має бути зачиненим найближчим часом.

Додамо, що Фронт Полісаріо виступає за незалежність Західної Сахари від Марокко, яка є спірною територією в Північній Африці. Більша частина колишньої іспанської колонії після проголошення незалежності в 1975 році була окупована Марокко. Фронт Полісаріо вимагає провести референдум про незалежність регіону. Рабат пропонує закріпити статус автономії цієї території в складі Марокко.

У понеділок, 30 квітня, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступив із заявою з приводу ядерної програми Ірану. За його словами, в руках ізраїльських спецслужб опинилися 55 тисяч документів і 183 CD-диски з "ядерних архівів" Ірану. Нетаньяху наголосив, що мова йде про секретні ядерні розробки, які Тегеран впродовж років приховує від міжнародного співтовариства.

Угода щодо ядерної програми Ірану була досягнута в липні 2015 року, між Іраном, з одного боку, і США, Великою Британією, Францією, Китаєм, Німеччиною та Росією з іншого. Тегеран погодився на низку поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.

США підозрюють Іран у порушенні цієї угоди, наслідком чого стало прийняття нових санкцій. Тегеран вже оскаржив у Раді Безпеки ООН санкції з боку США.

Експерти стверджують, що відмова США від ядерної угоди з Іраном погіршить ситуацію навколо ядерного питання. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".