Інтерес спеціального слідчого Роберта Мюллера до Пола Манафорта, який був головою виборчого штабу Дональда Трампа, частково ґрунтується на підозрах, що він міг бути "таємним каналом зв'язку" між командою кандидата-республіканця і людьми в Росії, які хотіли втрутитися в американські вибори. Про це заявив юрист з Департаменту юстиції під час судового слухання, повідомляє Bloomberg.
Під час судового засідання у четвер розглядалося питання, чи не перевищив Мюллер своїх повноважень, коли звинуватив Манафорта у відмиванні мільйонів доларів в часи роботи на уряд України. Юристи екс-голови виборчого штабу Трампа наполягають, цей епізод ніяк не стосується головного завдання Мюллера, а саме з'ясувати, чи мала команда кандидата-республіканця зв'язки з урядом Росії. Адвокат зі сторони захисту Кевін Даунінг сказав окружному судді Емі Берман Джексон, що навіть положення розпорядження про призначення Мюллера, яке дозволяє йому досліджувати "будь-які справи, які виникнуть чи можуть виникнути в результаті розслідування", не покриває роботу з політичної консультації, яку Манафорт проводив в Україні впродовж десяти років.
Але адвокат Департаменту юстиції Майкл Дрібан відповів, що прокурори можуть вести розслідування проти Манафорта, тому що він був головою виборчого штабу Трампа.
"У нього були давні зв'язки з підтримуваними Росією політиками. Чи стали вони таємним каналом для Росії? Звісно ж, слідчі вивчають такі речі", - сказав Дрібан судді.
Видання зауважує, що прокурори до цього часу не використовували таку відверту мову для опису своїх підозр щодо Манафорта. У попередньому судовому поданні Мюллер також нагадував про ділові зв'язки між американським політтехнологом і російським олігархом Олегом Дерипаскою. Будь-яке розслідування зв'язків між Росією і кампанією Трампа "очевидним чином покриває зв'язки, які колишній керівник кампанії Трампа мав з пов'язаними з Росією політичними оперативниками, підтримуваними Росією політиками і російськими олігархами". Про це зазначалося в поданні прокурорів від 2 квітня.
Пол Манафорт протягом десятиліть вів бізнес, заснований на його відносинах з проросійськими політиками України та іншими європейськими політиками, а також перебував у контакті з ними, в той час, коли очолював передвиборний штаб Дональда Трампа. Після втечі Віктора Януковича в Росію, Манафорт продовжував консультувати "Оппоблок". У 2014-2015 роках політтехнолог 17 разів відвідав Україну.
Раніше повідомлялося про те, що журналісти Associated Press знайшли докази отриманняМанафортом коштів з "чорної каси "Партії регіонів"". Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені в 2007 і 2009 роках.