UA / RU
Підтримати ZN.ua

Манафорт може постати перед судом у вересні - WP

Прокурори просили почати суд над колишнім радником Януковича вже в травні.

Американський суд підсумував, що розгляд справи проти колишнього голови виборчого штабу нинішнього президента США і екс-радника українського президента-втікача Віктора Януковича може початисяна початку осені. Такого висновку вони дійшли після слухання, на якому прокурори і захист Пола Манафорта сперечалися щодо домашнього арешту, а також обговорювали окрему справу проти Манафорта, яку веде спеціальний представник Департаменту юстиції Роберт Мюллер.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington post. Прокурори просили почати суд над екс-головою виборчого штабу Трампа 14 травня, а над його колишнім бізнес-партнером Ріком Гейтсом - 30 жовтня.

Адвокати ж повідомили суду, що їм потрібно більше часу на опрацювання 590 тисяч доказів обвинвачення. Крім того, вони у вівторок отримали ще 46 тисяч додаткових записів, які теж потрібно вивчити. Окружний суддя Емі Берман погодилася з захистом.

"Вони не зможуть підготуватися до суду, якщо у них не буде всього, що є у вас. Я не бачу жодних проблем для призначення суду на вересень чи жовтень", - сказала вона прокурорам, додавши, що поки не буде призначати точну дату.

Прокурор Кайл Фріні сказав, що передача захисту матеріалів майже завершилася. Але слідчі досі обробляють дані, які були зібрані в ході 19 обшуків. Зокрема, йдеться про 87 електронних пристроїв і тисячі ділових записів, зроблених як в США, так і за кордоном.

Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало про те, що Манафорт більше десяти років працював на російського олігарха Олега Дерипаску. Їхнє співробітництво стосувалося України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".

Також повідомлялося про те, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів"". Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені у 2007 та 2009 роках.

21 березня народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.

30 жовтня 2017 року екс-голова штабу Трампа і політконсультант екс-президента-втікача Віктора Януковича Пол Манафорт здався ФБР.

Правоохоронні органи США висунули Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема, вони звинувачуються у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів зарубіжних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Суд відправив Манафорта та Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом заставу: Манафорту у розмірі десяти млн доларів, Гейтсу – п'яти млн доларів. Підозрювані своєї провини не визнають.

Видання нагадує, що адвокати Манафорта Кевін Даунінг і Томас Зенл подали позов, яким вимагають усунути Мюллера з посади спеціального представника Департаменту юстиції і скасувати обвинувачення проти їхнього клієнта, оскільки "уряд перевищив можливості використання законодавства про роботу спеціального представника". Прокурор Ендрю Вайсменн сказав суду у вівторок, що уряд 2 лютого попросить іншого федерального суддю у Вашингтоні розглянути позов адвокатів Манафорта.