Коли голова виборчого штабу Дональда Трампа пропонував приватні брифінги російському олігарху, близькому до Володимира Путіна, він переслідував особисті цілі. Власне, Пол Манафорт хотів покласти край дорогій і тривалій суперечці з Олегом Дерипаскою через провальну спільну справу в Україні.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела, які розповіли, що Манафорт добивався особистої зустрічі з російським олігархом, сподіваючись вирішити тривалий конфлікт між ними.
Втім, як сказали співрозмовники видання, лист з пропозицією, який був відправлений американцем електронною поштою через посередника 7 липня 2016 року так і не був доставлений Дерипасці. Тож брифінги про хід виборів у США Манафорт не передавав олігарху.
Втім, цей лист провокує додаткові питання про цілі американського політтехнолога, який запропонував Трампу працювати на його виборчу кампанію безкоштовно. Зважаючи на те, що робота на президентську кампанію вимагає зайнятості 24 години на добу 7 днів на тиждень, можна припустити, що конфлікт з Дерипаскою сильно непокоїв Манафорта. Він завдавав йому клопоту настільки, що американець був готовий пожертвувати своєю впливовою посадою заради того, щоб задобрити російського мільярдера.
Видання нагадує, що Манафорт і Дерипаска почали конфліктувати після того, як приватний фонд американця не зміг придбати українську кабельну мережу для олігарха. Досі не відомо, що сталося з грошима, які Дерипаска передав Манафорту для цієї операції.
Однак, впродовж років компанія росіянина подавала позови, вимагаючи звітності про те, як їх витратили. Ситуація наразі ще більш туманна, оскільки адвокати обох сторін домовилися вирішити конфлікт за межами суду. Відносини між Манафортом і Дерипаскою опинилися в полі зору спеціального представника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера, який веде розслідування щодо втручання Росії у американські вибори, а також можливої змови між командою Трампа і агентами Кремля.
Сьогодні видання Newsweek з посиланням на американського сенатора повідомляло, що Полу Манафорту і Майклу Флінну можуть висунути кримінальні обвинувачення. Тим часом, Роджер Стоун, який був неофіційним радником Трампа, сказав, що у Манафорта чекають звинувачень від федеральної прокуратури. За його словами, про це він чув від адвокатів політтехнолога.
Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Дерипаску. Їхня співпраця стосувалася України, Грузії, Чорногорії і інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".