UA / RU
Підтримати ZN.ua

Манафорт хотів вплинути на справу проти нього через друга в Росії - WP

Прокурори наполягають, що екс-радника Януковича не можна випускати з-під арешту.

Екс-голова виборчого штабу Дональда Трампа зробив спробу відбілити свій імідж і при цьому не лишити "жодних відбитків". Для цього Пол Манафорт попросив свого давнього колегу, пов'язаного з розвідкою Росії, допомогти йому розмістити позитивну статтю про нього в пресі.

Про це повідомляє лояльне до Демократичної партії видання Washington post з посиланням на американських прокурорів з команди спеціального представника Департаменту юстиції Роберта Мюллера.

Вони наполягають, що стаття про Манафорта була написана якраз тоді, коли він сам перебував під домашнім арештом. І це порушує розпорядження суду, яке забороняє публічне обговорення справи проти екс-голови виборчого штабу нинішнього президента США. Тож прокурори наполягають, що Манафорт повинен лишитися під домашнім арештом і під пильним наглядом.

Згідно з судовим клопотанням, Манафорт і його російський колега збиралися оприлюднити статтю про його роботу в Україні. Її написали минулого тижня. Втім, прокурори не називають імені російського колеги Манафорта, а також не наводять подробиць, чому вони вважають, що він пов'язаний з розвідкою Росії. Прес-секретар Манафорта відмовився коментувати ситуацію.

"Навіть якби стаття була повністю правдивою і збалансованою, вона все одно порушувала б рішення суду від 8 листопада, якби була опублікована. Метою матеріалу, вочевидь, було вплинути на громадську думку на користь Манафорта, іншої причини добиватися її публікації немає", - зауважили прокурори.

Вони також вказали, що виявили намір публікації такої статті минулого четверга, після цього повідомили адвокату Манафорта про недопустимість такого кроку. Той пообіцяв, що "будуть вжиті кроки і такої публікації не буде".

Нагадаємо, що вранці 30 жовтня екс-глава штабу Трампа і політконсультант Януковича Пол Манафорт здався ФБР.

Манафорту і його ділового партнера Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Того ж дня суд відправив Манафорта і Гейтса під домашній арешт з можливістю внесення 10 та 5 мільйонів доларів застави відповідно.