Мальта відмовилася прийняти на своєму березі більше 100 нелегальних мігрантів, врятованих зі шлюпки, що тонула, з екіпажем танкера "Саламі". Про це повідомляє Agence France-Presse.
Серед 102 пасажирів човна знаходилося четверо вагітних жінок і чотиримісячна дитина. Танкер "Саламі", що йшов під прапором Ліберії, підібрав біженців в 50 кілометрах від узбережжя Лівії, звідки вони плили в шлюпці. Проте влада Мальти не дала танкеру дозволу на вхід у свої територіальні води.
При цьому на борт танкера були доставлені рятувальні жилети, вода і медикаменти. Також на борт піднялася група фахівців, що перевірила стан здоров'я вагітних жінок.
Відмова Мальти йде врозріз з позицією Євросоюзу, представники якого вимагали якомога швидше надати біженцям можливість висадки. Міністр внутрішніх справ Мальти Мануель Малліа зі свого боку заявив, що життю мігрантів вже нічого не загрожує, тож у них немає необхідності висаджуватися на мальтійському березі.
Раніше влада Мальти запропонувала капітану "Саламі" відвезти біженців назад в один з портів Лівії. Єврокомісар з внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем назвала це рішення таким, що суперечить міжнародним законам. У свою чергу міністр Малліа заявив, що капітан "Саламі" спочатку отримав рекомендацію повернути біженців у Лівію від міжнародного рятувального центру в Римі, але проігнорував її, направивши судно в бік Мальти.
Мальта вже неодноразово скаржилася на зростаючий потік нелегалів, які припливають на острів з африканських країн, щоб потім перебратися в Європу. За червень 2013 року на Мальті висадилося майже 900 біженців, а через рік їх число перевищило 1200 осіб. Найбільш популярним маршрутом серед африканських нелегалів є шлях через італійський острів Лампедуза - з 1999 року через нього в Європу перебралося близько 200 тисяч осіб. !zn
Читайте також:
ООН вирішує долю півтора мільйона сирійських біженців. Частину з них прихистить Європа
ООН попросила на гуманітарну допомогу сирійцям рекордну суму
Швейцарці підтримали посилення законів про біженців
Amnesty International вважає, що Україна погано захищає права мігрантів