UA / RU
Підтримати ZN.ua

Малайзія планує приєднатися до БРІКС

Група намагається розширювати свій вплив. 

Прем'єр-міністр Малайзії Анвар Ібрагім заявив, що його країна планує приєднатися до БРІКС. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Аргентина відмовилась долучатись до БРІКС

Малайзія може стати черговою державою, за рахунок якої група ще більше розшириться, кидаючи виклик світовому порядку, очолюваному Заходом.

"Ми прийняли рішення. Незабаром розпочнемо формальні процедури", - сказав Анвар напередодні запланованого візиту прем'єра Державної ради Китаю Лі Цяна до Малайзії. 

Група країн з ринками, що розвиваються, до якої спочатку входили Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР, розширилася на початку 2024 року. БРІКС об'єднує одних із найбільших постачальників енергоносіїв з одними з найбільших споживачів серед країн, що розвиваються, — це потенційно посилює економічний вплив групи.

Саудівська Аравія, Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет прийняли запрошення приєднатися до БРІКС. Аргентина також отримала запрошення, але президент країни Хав'єр Мілей, який вступив на посаду 10 грудня, вирішив не приєднуватися до групи. Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив минулого місяця, що його країна розраховує приєднатися до БРІКС під час саміту в жовтні.

Коментарі Анвара з'явилися в той час, коли Пекін прагне поглибити зв'язки з меншими країнами, такими як Малайзія, які заявляли про "нейтралітет" на тлі дедалі інтенсивнішої конкуренції між США й Китаєм.

Очікується, що під час візиту Лі Пекін і Малайзія підпишуть низку угод про співпрацю, у тому числі щодо цифрової економіки, “зеленого” розвитку та експорту сільськогосподарських товарів до Китаю.

Читайте також: Канцлер Австрії: Нам потрібно залучити країни БРІКС до тиску на Путіна і встановленні миру

FT раніше писала, що якщо до БРІКС приєднаються країни, які прив’язані до Китаю борговими чи інвестиційними зв’язками, організація все менше буде схожа на групу для країн, що розвиваються, а більше на “фан-клуб гегемона”, який прагне влади. На думку аналітиків, країни БРІКС ризикують стати сателітами Китаю.