UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський, Орбан, Нетаньягу та інші: світові лідери вітають Трампа з перемогою на виборах

Президент України відзначив, що цінує прихильність нового президента США до підходу "мир через силу" у глобальних справах. 

Президент Франції Еммануель Макрон привітав республіканця Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США 2024 року. Хоча підрахунок ще не завершений, представник "червоних", вочевидь, набрав необхідні 270 голосів виборників. 

"Вітаю президента Дональда Трампа. Готові працювати разом, як ми робили це протягом останніх чотирьох років, — наголосив Макрон. — З вашими переконаннями і з моїми. З повагою та амбіціями. Заради більшого миру і процвітання".

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на своїй сторінці у соцмережі X назвав результати американських виборів найбільшим поверненням у політику країни. 

"Найбільше повернення в політичну історію США! Вітаємо президента Дональда Трампа з його величезною перемогою. Дуже потрібна перемога для світу!" — відзначив Орбан. 

А ось прем'єр-міністр Ізраїлю привітав подружжя Трампів, не забувши й про нову першу леді Меланію Трампа. 

"Ваше історичне повернення до Білого дому пропонує новий початок для Америки та потужне підтвердження відданості великому союзу між Ізраїлем та Америкою, — наголосив Беньямін Нетаньягу. — Це величезна перемога!" 

Президент України Володимир Зеленський також привітав Трампа з вражаючою перемогою. Він нагадав про зустріч лідерів, яка відбулася у вересні, та зауважив, що цінує прихильність нового президента США до підходу "мир через силу" у глобальних справах. 

А генеральний секретар НАТО Марк Рютте відзначив, що лідерство Трампа знову буде ключовим для збереження сили Альянсу.

"Я з нетерпінням чекаю на нову співпрацю з ним задля просування миру через силу в рамках НАТО", — написав Рютте. 

Також Трампа привітали президенти Литви Гітанаса Науседа, Косова Вйоса Османі-Садріу, Сербії Александар Вучич, канцлер Австрії Карл Негаммер, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер та інші.

"США є ключовим стратегічним союзником Литви. Ми обоє серйозно ставимося до нашої безпеки. Литва зараз виділяє 3,5% ВВП на оборону та продовжить збільшувати наші інвестиції, — написав Науседа. — Трансатлантична єдність має вирішальне значення!"

А Зурабішвілі назвала США сильним стратегічним партнером і другом, додаючи, що зараз такий потрібен більше, ніж будь-коли, щоб підтримати грузинську євроатлантичну інтеграцію, зміцнити регіональну безпеку та стабільність, а також захистити свободу та незалежність. 

Прем'єр-міністерка Джорджія Мелоні у своєму привітанні назвала Італію та США братніми країнами, пов'язаними непорушним союзом, спільними цінностями та історичною дружбою. Вона нагадала Трампу про стратегічний зв'язок між державами, який вони тепер ще більше зміцнять. 

Очільниця Єврокомісії Урсула Фон дер Ляйєн звернулася до Трампа, нагадавши, що ЄС і США — це більше, ніж просто союзники.

"Нас пов'язує справжнє партнерство між нашим народом, який об'єднує 800 мільйонів громадян", — зауважила вона. 

А президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган назвав нового президента США своїм другом, висловивши сподівання, що відносини між країнами вдасться зміцнити, а кризи та війни — завершити, "насамперед палестинське питання і російсько-українську війну.

"Вірю, що буде докладено більше зусиль заради більш справедливого миру. Бажаю, щоб вибори принесли благо народу США, нашому другу і союзнику, і всьому людству", — написав Ердоган в X.