UA / RU
Підтримати ZN.ua

Макрон спрогнозував початок війни в разі розірвання ядерної угоди з Іраном

Таку ж думку висловив і президент ФРН.

Європейські лідери один за одним закликають президента США Дональда Трампа не розривати ядерну угоду з Іраном, прогнозуючи, в іншому випадку, початок війни. Таку думку одразу висловили і французький президент Еммануель Макрон і його німецький колега Франк-Вальтер Штайнмаєр.

У неділю, 6 травня, президент Ірану Хасан Роухані пригрозив Вашингтону, що вони можуть зробити історичну помилку. За його словами, вони вже протягом декількох місяців готуються до можливого виходу США з ядерної угоди, а іранські чиновники вже отримали інструкції щодо дій на випадок такого розвитку подій.

"США не можуть зробити Ірану нічого серйозного. США завжди створювали проблеми для Ірану, але ніколи не перемагали. Якщо Штати вийдуть з угоди, вони зроблять чергову помилку, незабаром після цього вони зрозуміють, що ця помилка була історичною", - передає слова Роухані "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство IRNA.

Після цього послідувала реакція президента Франції, який в коментарі німецькому журналу Der Spiegel попередив Дональда Трампа, що він може відкрити "ящик Пандори" та розпочати війну, пише УНН.

Як нагадує Der Spiegel, першими про подібний сценарій попереджали колишній міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель і міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн.

"Якщо ми не будемо обережні, на Близькому Сході нам загрожують новою тридцятирічної війною", - стверджував Габріель.

Франк-Вальтер Штайнмаєр, зі свого боку, нагадав в інтерв'ю німецьким ЗМІ про слова колишнього держсекретаря США Джона Керрі, який сказав, підписуючи угоду з Іраном: "Ми маємо розуміти, що цим підписом ми, ймовірно, запобігли війні", пише "Інтерфакс-Україна".

Раніше неодноразово повідомлялося, що Дональд Трамп може від імені США прийняти рішення вийти з ядерної угоди щодо Ірану.

Договір між Іраном і США, Росією, ФРН, Великою Британією, Францією і Китаєм був підписаний в 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій. Нинішній президент США вважає цей договір жахливим, зокрема його не влаштовує розвиток іранської ракетної програми.

Нещодавно прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху оприлюднив документи, які підтверджують, що Іран таємно продовжує ядерну програму.

Детальніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".