UA / RU
Підтримати ZN.ua

Макрон пропонує боротися з вакцинною дипломатією Китаю препаратами з ЄС, США та навіть Росії

Вакцинна дипломатія Китаю є серйозною загрозою світовій системі безпеки, впевнений президент Франції

З початку заснування НАТО СРСР вважався стратегічним ворогом. Але після розпаду СРСР Альянс здійснював діяльність без чітко окресленого вектора. На думку президента Франції Еммануеля Макрона, зараз настав час визначити нового «стратегічного ворога». Як стало відомо ZN.UA, Макрон під час онлайн дискусії з американськими експертами, яка проходила 17 лютого під егідою американського аналітичного центру Atlantic Council, запропонував, що окрім міжнародного тероризму, таким опонентом має стати Китай.

Сьогодні Китай намагається вдаватися до «дипломатії через вакцинацію» (vaccine diplomacy), зокрема шляхом передачі вакцини від коронавірусу COVID-19 власного виробництва до Балкан, Африки й Латинської Америки. Таким чином Китай посилює власний влив на держави.

Макрон вважає, що така вакцинна дипломатія Китаю є серйозною загрозою світовій системі безпеки. Хоча протягом найближчих місяців Євросоюз та США вплинути на цей процес не зможуть, зазначив президент Франції, адже вони прогнозовано сфокусовані на вакцинації власного населення. Він запевняє, що у видимій перспективі потрібно консолідувати зусилля з запобігання поширення китайських медпрепаратів. Він запропонував замінити їх на європейські, американські та, імовірно, російські вакцини.

Макрон нагадав, що до кінця нинішньої декади китайська економіка зможе обігнати американську, що може похитнути статус США як єдиної наддержави у світі.

Проте він не виключає, що, теоретично, Китай може стати партнером для Заходу. Водночас зазначене можливе лише у разі потужної реакції з боку США і ЄС на системні порушення у КНР прав і свобод людини, а також на зазіхання китайської сторони на іноземні об’єкти інтелектуальної власності, сказав Макрон.

При цьому, було підкреслено, що партнерство США-ЄС-КНР можливе лише у разі відповідних зобов’язань з боку офіційного Пекіну, закріплених на рівні міжнародно-правового акту.