Президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель виступили за посилення санкцій проти Північної Кореї у зв'язку з сьогоднішніми ядерними випробуваннями, повідомляє сайт німецького уряду за підсумками телефонних переговорів лідерів країн.
Політики переконані в тому, що міжнародне співтовариство, Рада безпеки ООН і Європейський союз повинні рішуче відреагувати на дії КНДР.
"Остання провокація влади в Пхеньяні досягла нового виміру", - зазначили Макрон і Меркель.
Лідери Німеччини і Франції зійшлися на думці про те, що Пхеньян не сприймає принципи міжнародного права та виступили за посилення санкцій ЄС проти КНДР.
Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні також зазначила серйозність загроз, які спричинили останні ядерні випробування КНДР. І підкреслила необхідність негайного згортання ракетної і ядерної програм Північної Кореї. А також програм з розробки зброї масового ураження.
"Ядерне випробування КНДР є прямим і неприйнятним порушенням міжнародних зобов'язань Пхеньяна не випускати і не випробовувати ядерну зброю, як це визначено численними резолюціями Ради безпеки ООН, він є серйозною провокацією, несе серйозну загрозу для регіональної та міжнародної безпеки, і є серйозним викликом для глобального режиму нерозповсюдження ядерної зброї", - йдеться в заяві Могеріні.
Політик внесе питання Північної Кореї до порядку денного неофіційної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС в Талліні. Вона сподівається на те, що Рада безпеки ООН розгляне питання нового ядерного випробування КНДР і займе по відношенню до нього жорстку позицію.
Нагадаємо, в неділю, 3 вересня, влада Північної Кореї заявила про успішне випробування водневої бомби. Раніше в КНДР повідомили про розробку "поліпшеного" водневого боєзаряду, який може використовуватися в якості боєголовки для міжконтинентальної балістичної ракети.
Американські, японські та південнокорейські сейсмологи зафіксували підземні поштовхи поблизу північнокорейського полігону Пунгері, на якому КНДР зазвичай проводить випробування ядерної зброї. Співрозмовник агентства Reuters повідомив про те, що така активність може свідчити про випробування Північною Кореєю водневого боєзаряду.
У зв'язку з ядерними випробуваннями КНДР збройні сили Південної Кореї приведені у підвищену боєготовність, а в адміністрації президента Південної Кореї оголосили про скликання Ради національної безпеки для обговорення ситуації, що склалася.
Докладніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Країна ядерної свіжості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".