Сенатор-республіканець Джон Маккейн заявив, що указ президента США Дональда Трампа про заборону на в'їзд в країну мігрантів з семи мусульманських країн є поспішним і непродуманим.
"Плутанина в наших аеропортах по всій країні показала, що указ президента Трампа не був виконаний належним чином і не пройшов спеціальну перевірку. Ми особливо стурбовані повідомленнями, що цей наказ набрав чинності практично без консультацій з Державним департаментом, міністерствами оборони, юстиції та національної безпеки", ‑ написав Маккейн на своїй сторінці в Facebook ввечері у неділю, 29 січня.
Сенатор висловив упевненість, що дискримінаційна антиімміграційна політика адміністрації Трампа спровокує зростання фундаменталістських настроїв і стане ударом по національній безпеці США.
"Нашими головними союзниками по боротьбі з ІДІЛ є переважна більшість мусульман, які відкидають апокаліптичну ідеологію ненависті. Це розпорядження посилає сигнал, навмисно чи ні, що Америка не хоче, щоб мусульмани прибували до нашої країну. Ось чому ми боїмося, що указ зробить більше для вербування терористів, ніж для поліпшення нашої безпеки", – зазначив Маккейн.
"Ми не повинні зупиняти власників грін-карт від повернення до країни, яку вони називають будинком. Ми не повинні зупиняти тих, хто надавав послуги перекладачів нашим військовим і дипломатам і тепер шукає притулку в країні, заради якої вони ризикували своїм життям. Ми не повинні відвертатися від тих біженців, які пройшли через ретельну перевірку на предмет загрози для нашої нації і які постраждали від невимовних жахів. Більшість з них - жінки і діти", – підкреслив сенатор.
Нагадаємо, що 27 січня Трамп розпорядився протягом 4 місяців не впускати до країни біженців з Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену. Документ вступив у дію вже наступного дня. Президент США пояснив своє рішення боротьбою з тероризмом.
Але його рішення викликало невдоволення у міжнародного співтовариства. Зокрема, ООН закликала Вашингтон відмовитися від цих обмежень і надавати притулок людям, які його потребують, а нобелівські лауреати підписали петицію проти рішення Трампа обмежити імміграцію. Вони відзначили, що президентський указ шкодить американській науці, а також може розділити сім'ї.