UA / RU
Підтримати ZN.ua

Македонія приступила до перейменування країни в Республіку Північна Македонія

Спочатку замінять всі вивіски на урядових будівлях і прикордонних стовпах.

Македонська влада в Скоп'є запустила процес перейменування своєї країни з Республіки Македонія в Республіку Північна Македонія. Згідно Преспанській угоді з Грецією, в першу чергу замінюються вивіски на урядових будівлях і прикордонних пунктах контролю.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на македонські джерела.

Вранці в понеділок македонська влада почала практичний процес перейменування країни на Республіку Північна Македонія. Так, в Скоп'є була прибрана стара вивіска на будівлі уряду, а ще раніше почалася заміна таблиць на пунктах перетину кордону, в першу чергу - з Грецією.

Насамперед зміни проводяться на пункті перетину кордону з Грецією "Богородиця" поблизу міста Гевгелія.

Крім цього, перед македонським Кабміном у вівторок урочисто буде встановлено прапор НАТО.

Як відомо, македонський парламент вніс поправки до конституції про перейменування країни ще 11 січня, у відповідності з Преспанською угодою з Грецією, підписаною в червні минулого року. А минулої п'ятниці угоду ратифікував зі свого боку і грецький парламент. Таким чином, найближчим часом очікується вступ Республіки Північна Македонія в НАТО, а сама суперечка навколо назви між Скоп'є і Афінами, яка тривала ще з 1991 року, закінчилася.

12 червня прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що Скоп'є і Афіни досягли згоди щодо нової назви країни - Республіка Північна Македонія.

Суперечка про назву Македонії триває більше 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігають від територіальних претензій на всю історичну Македонію, що знаходиться в Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Як повідомлялося, Єврокомісія визначила 2025 рік крайньою датою наступної хвилі розширення ЄС. Сербія і Чорногорія вже ведуть переговори про вступ до Євросоюзу, Боснія і Косово претендують на статус кандидата в члени ЄС. Євроінтеграцію Македонії стримує суперечка з Грецією через назву країни. Для Сербії проблемою є необхідність визнання незалежності Косово.

Детальніше про стратегії Європейського Союзу щодо балканських країн читайте в матеріалі Тараса Качки "Новий оптимізм для Балкан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".