UA / RU
Підтримати ZN.ua

МАГАТЕ пропонує боротися з вірусом Зіка, стерилізуючи москітів радіацією

Інтерес до технології виявили Бразилія, Мексика, Гватемала, Сальвадор і Індонезія.

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії вважають, що з вірусом Зіка можна боротися за допомогою технології, розробленої в лабораторії МАГАТЕ під Віднем. Технологія передбачає стерилізацію самців комах за допомогою радіації, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна" ввечері у вівторок, 2 лютого.

У МАГАТЕ пропонують опромінювати самців москітів в лабораторних умовах, а потім випускати їх на волю. Після спарювання з безплідними самцями самки відкладуть яйця, з яких не вилупляться личинки.

16 лютого експерти Агентства планують зустрітися з представниками влади Бразилії, аби обговорити застосування технології.

"Якщо Бразилія випустить значна кількість стерильних самців, для скорочення популяції буде потрібно кілька місяців ", - заявив журналістам заступник генерального директора МАГАТЕ Алду Малавазі.

За словами глави лабораторії МАГАТЕ з контролю за комахами-шкідниками Джорджа Хендрікса, дана технологія вже практично повністю відпрацьована і проходить тестування в декількох країнах. Зокрема, досліди зі стерилізацією показали скорочення популяції москітів на 80% під час випробувань в Італії й на 100% у Китаї.

У той же час, в МАГАТЕ підкреслюють, що даний спосіб є ефективним тільки в комплексі з іншими інструментами боротьби з комахами: пестицидами та пастками.

Крім Бразилії, інтерес до технології проявили Мексика, Гватемала, Сальвадор та Індонезія.

Нагадаємо, напередодні Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила вірус Зіка глобальною загрозою.

Вакцини для запобігання інфікування тропічним вірусом Зіка або її лікування не існує. Рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti. Вірус Зіка є вкрай небезпечним для організму в період внутрішньоутробного розвитку. У Бразилії вже виявлено 3893 випадків мікроцефалії, ймовірно викликаного даною хворобою. Згідно з інформацією ВООЗ, на даний момент в країні інфіковано близько 1,5 млн осіб.

Напередодні повідомлялося, що у жителя Данії підтверджено наявність вірусу Зіка. Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про те, що вірус Зіку, який викликає лихоманку, кон'юнктивіт і болю, вже виявлено в 21 країнах Карибського басейну, Північної і Південної Америки і може продовжити поширюватися.

21 січня влади Бразилії заявили про найбільшу в історії країни епідемії вірусу Зіка. З жовтня по новій статистиці таких випадків було зареєстровано близько чотирьох тисяч, а за останній тиждень їхня кількість зросла приблизно на 400.У міністерстві охорони здоров'я країни повідомили, що в Бразилії зареєстровано вже п'ять випадків загибелі від вірусу новонароджених немовлят. Ще в 44 випадках дитячої смерті експерти лише припускають, що причиною міг бути вірус Зіка.

Медики б'ють на сполох і в сусідній Колумбії, де кількість випадків захворювання вірусом перевищує 13 тисяч, і в Болівії, де вірус нещодавно був вперше виявлений у вагітної жінки.

Вперше цей вірус був виявлений в 1947 році. До недавнього часу він був помічений лише в країнах Африки й Азії, а також в острівних державах тихоокеанського регіону.